"BİZİM HASAN SÖZÜNÜ TUTMADI"

"Hasan Baltacı'yı Milletvekili olarak severim. Bizler onu vekil tayin ettik. Bizleri temsil etmesi, dertlerimize derman olması için meclise gönderdik. Bir anket yapıldı. Hasan Baltacı o zamanki kampanya döneminde beraber çalıştığımız için iyi biliyorum. 'Sana söz' Kastamonu sloganımız vardı. Kastamonu’ya bir söz verdik. Hasan beyi meclise göndereceğiz, hatta ikinci sıradan ben de gidecektim. Muhalefet olarak biz vatandaşımızın dertlerini meclise taşıyacaktık. Süreç gelişti, Hasan bey bizleri unuttu. Geldi Belediye Başkan adayıyım diye burada rakip olduk.  Bizim Hasan sözünü tutmadı. Böyle karar vermişler Belediyeye de talip olmuşlar. Detaylarına girmiyorum.

"BEN İLK DEFA CHP'YE OY VERDİM, ŞİMDİ NEREDE BENİM OYUM?"

Hasan Baltacı'ya genç yardımcılar Hasan Baltacı'ya genç yardımcılar

Kadir Yalçın; "Hasan Bey kazanırsa Kastamonu’da Milletvekili sayısı 2'ye düşecek. Kesiliyor muhalefetin sesi kesiliyor. Halil bey, Serap hanım iktidarın Vekilleri. Biz Hasan beye bu 2023 seçimlerinde oy verdik. Ben ömrümde ilk defa CHP’ye oy verdim. Şimdi nerede benim oyum? Rahmetli Alev Alatlı'nın sözü var: 'Her hak helal değildir' Bizce de helal değildir. Sana söz Kastamonu deniliyorsa bu söz tutulmalı. Bu söz 5 yıl için verildi. 81 il 87 milyon için önerge verebilecekti meclise. Hangi, konuyla dertlenirse, istediği çözümü aramak için orada mücadele edecekti. Ama şimdi Hasan Bey geldi burada Milletvekili kimliğiyle biz onunla mücadele edeceğiz seçim çalışması yapacağız. Bunun da adil bir seçim olmasını bekleyeceğiz. Ben yıllarca bunun mücadelesini veriyorum. İktidar Partisi bütün devletin imkanlarıyla üzerimize geliyor, bu adalet değildir, böyle seçim olmaz diyorum. Aynısı beraber mücadele ettiğimiz Hasan Baltacı karşılıklı aynı muameleyi görüyorum. Bu hak değil diyorum" dedi.

"HASAN BEY MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETSİN, EŞİT ŞEKİLDE MÜCADELE EDELİM"

Devamında; "Hak hukuk adalet diye mücadele yapan Sayın Hasan Baltacı ile karşılıklı adayız. Ben Kadir Yalçın İYİ Parti'den belediye başkan adayım. Normal bir vatandaşım. Bugün daha arabama ceza yazmışlar. Ama Hasan Bey yakasında Milletvekili rozeti, Milletvekili maaşı imtiyazlı plaka üç tane devletin tahsis etmiş olduğu danışmanlar... Şimdi bu şekilde mücadele edeceğiz. Bunun neresinde hak diye soruyorum. Hak hukuk adalet kavramına bu mücadele uyuyor mu? Buradan da çağrı yapmak istiyorum Hasan Baltacı'ya. İstifa etsin Milletvekilliğini bıraksın gelsin eşit şartlarda mücadele edelim. Kim hak ediyorsa kazanırsa en güzel hizmetleri versin diyorum. Şahsım adına da söz veriyorum. Allah nasip ederse ben belediyeyi kazanırsam 5 yıl burada Kastamonu için elimden geleni sonuna kadar yapacağım. Çünkü sürece baktığımızda ben sadece taşın altına elini değil, hatta gövdemi değil, tüm geçmişimi, birikimimi, partimden istifa ederek geldim. Burada İYİ Parti'den Belediye Başkan adayı oldum. Sırf bunu da memleketime hizmet edebilmek için hayırlı hişler yapabilmek için şu Kastamonu'yu mutlu huzurlu insanca yaşayabileceğimiz bir şehir haline getirebilmek için yola çıktım."

Editör: Banu Türkmenoğlu