Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu: “Canlıları korumak ve kollamak her bireyin görevidir. Sessiz dostlarımızın da bizimle aynı dünyayı paylaştığını, bizim kadar yaşam hakları bulunduğunu unutmamalıyız” dedi.

Başkan Vidinlioğlu, Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle mesaj yayımladı ve aynen şunları söyledi: “Kastamonu Belediyesi olarak sadık dostlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrin dört bir tarafına kurduğumuz beslenme odakları, yine hayvan severlerimiz ile birlikte belirlediğimiz noktalara bıraktığımız su kapları sokak hayvanlarımızın beslenme sorunu yaşamamalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra hayvan ambulansımız ve Geçici Hayvan Bakımevi’miz birçok il için örnek teşkil etmektedir. Sokak hayvanlarımızın tedavisi ekiplerimiz tarafından özenle yapılmaktadır. Yeni kurduğumuz doğal yaşam alanında sesiz dostlarımızın gözlemleri de yapılmaktadır. Bazı iş yerlerimiz ile yaptığımız protokol çerçevesinde artan yemekler sokak hayvanlarımız için ekiplerimizce toplanmakta ve beslenme odaklarına bırakılmaktadır.

Son olarak şehrimizde iki noktaya kurduğumuz Akıllı Geri Dönüşüm Otomatı olan Mama Matik ile geri dönüşüm malzemelerini topluyor, kedi ve köpek maması veriyoruz. İnsansız bir dünya düşünülemeyeceği gibi hayvansız bir dünya da düşünülmez. Bu bilinçle sokak hayvanlarımızın her türlü ihtiyacını gidermek için hayvan severlerimizle el ele kol kola hareket ediyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyor, canlılara karşı sorumluluklarımızı hatırlamamızın tek bir gün ile sınırlı kalmamasını hayatımızın her anını kapsamasını temenni ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

VEFATLAR VEFATLAR