31 Mart yerel seçimleri AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayının açıklanmasıyla, resmen start almış oldu. AK Parti’nin ardından gözler mevcut Kastamonu Belediyesi Başkanı Galip Vidinlioğlu’na çevrildi. Mevcut başkanın tekrar aday olarak gösterilip gösterilmeyeceği en büyük merak konusu.

RÖVANŞ MAÇINA DÖNÜŞEBİLİR
Vidinlioğlu, bir önceki seçimde AK Parti'nin adayı Tahsin Babaş'a karşı yarışmıştı. Babaş'ın tekrar aday gösterilmesiyle, Kastamonu Belediye Başkanlığı için verilecek mücadele, bir rövanş maçına dönüşebilir. Vidinlioğlu’nun yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Yüksel Aydın en favori aday olarak beklenirken, Mehmet Çiftçi ve Tarık Ziya Çağılcı’nın da isimleri öne çıkıyor.

KILINÇKIRAN YAZDI: "EN GÜÇLÜ ADAY AYDIN"
Kastamonu İstiklal Gazetesi Köşe yazarı Barış Kılınçkıran, Aydın'ın aday gösterilmesi ihtimaline ilişkin; “MHP'nin aday adayları arasında bulunan eski MYK Üyesi ve İl Başkanı Yüksel Aydın'ın ismi, Tahsin Babaş'ın adaylığı sonrası tekrar gündeme gelmiş durumda. Babaş'ın favori aday olarak görülmesi, MHP genel merkezinin adaylık seçimini tekrar gözden geçirmesine neden olabilir. 2019 seçim süreci ve sonuçları değerlendirildiğinde, Aydın'ın Babaş'a karşı en güçlü aday olarak görülmesi muhtemel.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: "Siyasi bölücülere bu derece teslim olunmaz" Erdoğan: "Siyasi bölücülere bu derece teslim olunmaz"

Kastamonu'da seçim maratonu devam ederken, Vidinlioğlu'nun adaylığı, şehirdeki siyasi rekabeti daha da renklendirecek gibi duruyor. Önümüzdeki günlerde MHP'nin adayını belirleme süreci ve CHP'nin sürpriz adayıyla ilgili gelişmeler merakla bekleniyor. (Serkan KEBECİOĞLU)

Editör: Serkan Kebecioğlu