Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, toplantıda konuşma gerçekleştirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Trabzon'da bayramlaşma törenine katıldı: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Trabzon'da bayramlaşma törenine katıldı:

VİDİNLİOĞLU: “GİT GİDE İVMELENDİĞİMİZİ BEN GÖRÜYORUM”
Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu katılımcıları selamlayarak; “2019 yılında kısa bir süreliğine bizden gitmiş olan ve geri aldığımız belediyede, tekrar hizmetlerimize devam etmek arzusundayız. Tabii önce istemek lazım. Git gide ivmelendiğinizi ben görüyorum. Bu sahada da kendini hissettiriyor. Gittiğimiz hemen hemen her yerde hareketliliği görüyorum. Zaten hareketin olduğu yerde de bereket kendiliğinden geliyor. Seçim sürecine girildiğinde, beklenmedik gelişmeler de oluyor. Dün birlikte yol yürüdüklerimizin başka başka yollara saptığını görüyorsunuz ama hayatın içinde hepsi var. Dün de başka mecralarda kendini istikamet belirleyenlerin bizim aramıza gelip, bizle birlikte yol yürümeye başladığını görüyoruz. Siyasetin doğasında bu var. Her giden arkadaşımız, eski arkadaşımız, gittiği yerin yenisi olur. Oranın yenisi o hayırlı hizmetleri yapmak nasip olsun. Bizim kimse hakkında kötü bir düşüncemiz kötü bir niyetimiz yok. Sonuçta maksat memlekete hizmet. Herkes kendi inandığı noktalarda nereye ne yapacağına nasıl yapacağını kendisi karar verecek. Herkesle hareketlerinden mesul. Gittiğiniz yerde çok rahat edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Çünkü ülkücü her gittiği yere fethetmeye gider. Fethettiği noktada da zaten çok kabul görmez. Siyasi hareketlerde bu hep böyledir. Bizden de ayrılıp başka başka siyasi partiler kurulduğunu gördük. Ne oldu? Hep söylüyoruz, birlikte rahmet var. Onun için bir ve beraber olmalıyız” şeklinde konuştu.
“BENİM BAYRAMLIK AĞZIMI AÇTIRMAYIN”
Belediye Başkan adaylarına dikkat çeken Vidinlioğlu; “Herkes diline dikkat edecek. Şimdi; ‘Projelerinden bahsedelim. Biz kötü sözler üzerine siyaset yapmıyoruz. Bizim adayımız Yüksel Aydın’dır. Herhangi bir parti mensubu kötü söz söylediği zaman, ters laflar söylediği zaman bu bilgi dahilinde olmuyor mu? Birkaç tane yanımda trolün var, onları saldım ortaya ağzına geleni yazıyor söylüyor ama seviyeli siyaset yapalım. Dedikoduya mahal vermeyelim. Öyle yağma yok. Kantarın topuzunu kaçırırsanız, kantarın topuzu neyle kaçıyor siz de görürsünüz. Benim bayramlık ağzımı açtırmayın. Herkes edebiyle yapsın siyasetini. ‘Projelerden bahsedelim’ bahsedelim. Hangi projen var senin? Vizyon, vizyon, vizyon hangi vizyonun var? Şehrin 2 sene sonrası ile ilgili hangi sen görüşünü dile getirdin. Eğer sen 2 sene sonrasını görseydin Kuzeykent’e o binaları dikmezdin. Mehmet Akif o binaları dikmezdin. Ankara girişine o binaya dikmezdin. Bilmiyor muydun o binaların problem olacağını? 35 yıllık belediyeci arkadaş, vanaların yerini biliyorsun, bilmiyor muydun o boruların eski olduğunu? 20 katlı binalar dikildiği zaman o suyun oraya çıkmayacağını bilmiyor muydun? Sen burnunun ucunu göremiyorsun, vizyon belediyecilikten bahsediyorsun. Şehrin havası Türkiye’nin en kirli havalarından bir tanesi sayende. Ben daha adayken söyledim, şehrin hava sirkülasyonu yok diye. Bilim diye bir gerçek var. ‘Yaptığımız işlere devam edeceğiz’ diyor. Hep tabii devam. Ben senin yaptığım işleri biliyorum devam et, onlara zaten başka yaptığın bir iş yok ki. Ne yaptı, ne yaptı? Ortada bir Seyrangah ve bir de teleferiğin direkleri var. Neyi yaptın? Ben 5 senedir anamdan süt burnumdan geldi. Pandemiyi ben yaşadım, seli ben yaşadım, depremi ben yaşadım. Sen ne yaşadın? İnşaatların en yoğun olduğu zaman aldın belediyeye paraları, har vurup, harman savurdun. 190 milyon bütçe varken, 145 milyon bana borç olarak bıraktın gittin. Onları ben ödedim. Elbette senin de emeğin var, yok demiyorum. 94’te Süleyman Başkan döneminde projelendirilmiş projeye gelen her başkanın muhakkak bir katkısı vardır. Başlamakta, bitirmekte bize nasip oldu. Parasını bulmakta bize nasip oldu. Senin yapamadığını ben yaptım. Şehrin bütün alt yapısını değiştirecek, krediyi ben buldum, belediyenin emrine amade. İnşallah tamamlamakta bize nasip olur. Çocuklar için ne yaptın. Engelsiz Yaşam Merkezi’ni biz yaptık. Huzurevini biz yaptık. Oyuncak kütüphanesini yaptık? Şehrin trafik sorununu göremedin. Yaparsa biz yaparız, yaparsa Milliyetçi Hareket yapar. Kimse ham hayallerin peşinden koşmasın” dedi.
“KİM KİMİNLE NE İŞ ÇEVİRİYOR BİLİYORUM”
Cumhur İttifakı’na zarar verecek herhangi bir şey söylemediklerini vurgulayan Vidinlioğlu; “Biz ayrı siyasi partileriz. Herkes kendi meramını anlatacak. Cumhur İttifakı’na laf edecek değiliz. Fakat Cumhur İttifakı’na söz söyleyenlerde sözlerine dikkat edecekler. Süreci buraya biz getirmedik. Ben şimdilik susuyorum. 31 Mart sonrası söyleyeceklerim var. Seçimi etkilemesin diye ses çıkarmıyorum. Kim kiminle ne iş çeviriyor biliyorum bende ama dile getirmiyorum. Bizde bazı şeyleri biliyoruz. Ses çıkarmıyorsak sebebi var. Biz Kastamonu sevdamızdan dolayı ses çıkarmıyoruz. Sanmayın ki uysal koyunuz. Bozkurt’tan koyun olmaz. Bizim hafızamızda her şey kayıtlı, sanmayın ki unuttuk. Biz 55 yıllık siyasi partiyiz ama sırtımızda binlerce yıllık Türk tarihinin sorumluluğu var. Günü geldiğinden sormayı biliriz, demlenmiş arkadaşlara duyurulur. Sen daha üzerinden yıl geçmemiş, Ankara’ya gitmişsin, 19 ilçenin sorumluluğu sırtında, onları temsilden yoksun bırakma adına aday oluyorsun. Orada kendi kendinize bir yapı oluşturdunuz, orada o yapıyla yürüyüp, duruyorsunuz. Sizin de kokularınız buralara kadar geldi. İstanbul’daki kokular buraya kadar geldi. Onun için kimse ham hayaller peşinde koşmasın. Burası Bozkurt yuvasıdır, Bozkurt yuvası kalmaya devam edecektir, üç hilalde o kaleden inmeyecektir” şeklinde konuştu.

Editör: Banu Türkmenoğlu