Fırtına Geliyor... Kastamonu ve Samsun arasında tedbir zamanı Fırtına Geliyor... Kastamonu ve Samsun arasında tedbir zamanı

Kastamonu Belediyesi Arama Kurtarma (BAK) ekibi, AFAD Genel Müdürlüğü tarafından verilen akreditasyon eğitimlerini başarı ile tamamladı.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan BAK ekibine teşekkür belgeleri Kastamonu Belediyesi tarafından teslim edildi. Verilen eğitime ve doğal afetlerin ciddiyetine dikkat çeken Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu konuya ilişkin şöyle konuştu:

"AFAD Genel Müdürlüğü tarafından verilen akreditasyon eğitimlerini başarı ile tamamlayan Kastamonu Belediyesi Arama Kurtarma (BAK) ekibimizi misafir ederek teşekkür belgelerini teslim ettik. Son zamanlarda yaşanan afetler de bize gösteriyor ki her zaman teyakkuz halinde olmalıyız. Afetler öncesi tedbirlerimizi almalı, afet sonrası can ve mal kayıplarını önlemek adına azami özenle çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bu noktada oluşturduğumuz arama kurtarma ekibimizle önemli bir adım attık. Günümüzün gerçeği olan afetler için tüm çalışmalarımızı da eksiksiz bir sürdürüyoruz. Kastamonu Belediyesi Arama Kurtarma (BAK) ekibimize özverili çalışmalarından ötürü, AFAD ekibine de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."

F9RP3WjXkAASuTK