Kastamonu'da son günlerde etkili olan kar yağışı, yüksek kesimleri adeta beyaza bürüdü. Bu manzara arasında özellikle ormanlık alanların karla kaplanması dikkat çekti. Kastamonu'nun doğal güzelliklerinden biri olan ormanlar, dron ile havadan görüntülendi.

Kar yağışının etkisiyle %67'si ormanlarla kaplı olan şehrin doğal yapısı, muhteşem bir beyaz örtüyle kaplandı. Tosya ilçesine bağlanan ve Ilgaz Dağı'nın devamı niteliğindeki yüksek kesimlerde de kar yağışı etkili oldu.

Ilgaz Dağı'nın eteklerindeki ormanlık alanların karla kaplanmasıyla ortaya çıkan manzara, havadan çekilen görüntülerle gözler önüne serildi.

Doğa fotoğrafçısı Cebrail Keleş, bölgenin muazzam güzelliğine dikkat çekerek, "Ilgaz Dağı'nın uzantısı olan bu bölgeler, Kastamonu'nun yakınlarına adeta bir doğa harikası sunuyor. Özellikle ormanların üzerindeki kar örtüsü, doğa severler ve fotoğraf tutkunları için adeta bir görsel şölen sunuyor." şeklinde konuştu.

Kastamonu Da Ormanlık Alanlardaki Kar Havadan Goruntulendi (4)Kastamonu Da Ormanlık Alanlardaki Kar Havadan Goruntulendi (3)Kastamonu Da Ormanlık Alanlardaki Kar Havadan Goruntulendi (2)Kastamonu Da Ormanlık Alanlardaki Kar Havadan Goruntulendi (1)