İsrail'in Gazze'deki işgalini konuşan Hüseyin Yakut Hoca, "İsrail ürünlerini boykot etmek ibadet gibidir" dedi.   

Hüseyin Yakut Hoca'nın TV366 ekranlarında yayınlanan "Gönül Sohbetleri" programındaki konuşmalarının bazıları şöyle: 

"Hedef Gazze değil. Bilin ki Türkiye'nin savunması Kudüs'ten geçer. Biz 1918'lerde Osmanlı 3 ordusuyla orayı koruma altındaydı. Ne yazık ki biz çekilmek zorunda kaldık. Onun birsürü sıkıntısını çekiyor İslam alemi ve biz. Bugün İslam aleminin başındakiler, imkanlar ölçüsünde bu İslam alemini diriltmek için bütün insanlarımız canla başla gayret gösteriyor. Tıbbi malzeme gönderdi. Oradaki yaralıları alıp memleketimize getiriyor. İstediğimiz gibi olmasa da İslam ülkelerinin başında olan insanlarla yapılan işler."

"İsrail'in güçlü hava savunma sistemleri var ama imanlı topluluklar karşısında İsrail'in de acizliği görüldü. Bu zulümleri dünya gördü ve tepkiler olumlu yönde ilerliyor. Burada İsrail'in acizliği görülüyor. İşi bilenler biliyor. Yüzlerce tank, asker telef edilmiştir İsrail'in. Mazlum bebekleri, çocukları katletmek neyin başarısıdır? Bunu dünya görüyor. Bu bir acizliktir."

"Ne dedi İran yetkilileri; "Bizim kendi topraklarımıza saldırmayanlar işimiz yok". Bunlar anlaşmalıdır. Osmanlı bu topraklarda yüzlerce sene ehlisünnetin kucaklayıcılığla bu toprakları idare etmiştir. İran'ın böyle bir derdi yok. Batı'ya nasıl güvenemiyorsak İran'a da güvenemeyiz."

"Bu güne kadar Siyonist zihniyet mağduru oynamıştır. Baktığımız zaman hep ülkelerinden kovdu devletler Yahudileri. Toplumda aldatmayı, yalanı teşvif ettiler. Her devlet bunları kovdu. Bunlar da bir devlet kuramadılar. Kim bunlara kucak açmış? Bunlar diğer insanları "hayvan" olarak görüyor. Kendilerini bile birinci sınıf, ikinci sınıf, 3, 4 diye diye kategorilemişler."

"Yahudiler yumurtalarını pişirmek için dünyayı ateşe verecek lanetlilerdir" 

Bir izleyicinin Cide'deki SMA hastası bir çocuk için Hüseyin Yakut Hoca'nın dua istemesi üzerine bu haftaki "Gönül Sohbetleri" yayını sona erdi.