Hanönü Devlet Hastanesi'nde ilçenin ihtiyacına yönelik yapılan tadilatlarla birlikte hastane binasında gerekli düzenlemeler sağlandı ve yatan hasta servisi, vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok'un talimatları doğrultusunda hastane yönetimi tarafından gerçekleştirilen düzenlemelerle; ihtiyaç duyulan malzemelerin sağlanması da İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı bünyesindeki teknik ekip tarafından koordine edildi. Ekip, yatan hasta servisinin komple tadilatını gerçekleştirirken, servis kapılarını güncel yönetmeliklere uygun hale getirdi. Ayrıca, özel odaların düzenlenmesi, zemin döşemelerinin laminant parke ile yenilenmesi, servis koridoruna kaymaz özellikli fayansların döşenmesi gibi detaylı işlemler yapıldı.

Yatan hasta servisindeki yenilikler arasında hasta odalarının özel ihtiyaçlarına cevap verecek düzenlemeler de bulunuyor. Elbise dolabı, TV köşesi ve WC tadilatı gibi detaylar hastaların konforunu artırmak amacıyla yapıldı.

Hanönü İlçe Devlet Hastanesi hizmet binasında sıhhi tesisat, elektrik ve boya tadilatları gerçekleştirilerek modernizasyon sağlandı. Laboratuvar giriş kapısına şifrematik montajı yapılarak numune penceresi oluşturuldu.