Bakan Tunç: “Adliyelerde engellilere yönelik proje ve uygulamalar hayata geçirilecek” Bakan Tunç: “Adliyelerde engellilere yönelik proje ve uygulamalar hayata geçirilecek”

Kastamonu’da son günlerde sokaklara inen ayı görüntüleri birçok ilçeden gelmeye başladı. Açlıktan arı kovanlarına, meyve bahçelerine saldıran ayılardan tedirgin olan vatandaşlar, yabani hayvanların yetkililer tarafından yeterince beslenmediği için yerleşim yerlerine indiklerini ifade etti.

Kastamonu’nun farklı ilçelerinden ve merkezinden, son günlerde birçok ayı saldırısı haberi geliyor.  Son olarak yaşanan saldırılarda, Araç ilçesine bağlı Gergen köyünde meyve bahçesine giren ayılar, Bozkurt'taki Salim Çelik'e ait arı kovanlarına da zarar verdi. Aç kalan ayılar meyve bahçelerini, arı kovanlarını ve vatandaşların mahsulünü talan ediyor. Yaşanan bu saldırıların son günlerde artmasının sebebini ayıların doğal yaşamında aç kalmalarına bağlayan vatandaşlar, Tarım ve Orman Müdürlüklerinin yabani hayvanları kendi yaşam alanlarında beslemelerini istedi. Yetkililerin ormanlara daha fazla yiyecek koymasını isteyen vatandaşlar, bu mevsimde sokaklara inen yabani hayvanların kışın daha da aç kaldıklarında tehlikeye yol açacaklarını belirttiler.