Kastamonu Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlama programlarının Gazze'deki trajik olaylar ve milli yas ilanı nedeniyle ileri bir tarihe erteleneceği açıklamasını yapmış, vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine sosyal medya üzerindeki paylaşımı kaldırmıştı.

Kastamonu’da kış lastiği denetimi Kastamonu’da kış lastiği denetimi

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi'nde düzenlenen 100. Yıl sergisinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100. yılı hepimize kutlu olsun. Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle değişik etkinlikler yapılıyor, programların seyirlerinde ufak tefek değişiklikler oldu, bizde bir sürü planlamalar yapmıştık fakat Filistin’de yaşanan olaylar sebebi ile kutlamaları erteleyelim daha sonra yapalım diye düşünmüştük. Ancak 100 yıl bu dile kolay, bu yüzden programları uygun vakitte yapmaya karar verdik. Zaten valiliğimiz ve belediyemiz iş birliğinde bu programları devam ettiriyoruz" dedi.

Ayrıca Başkan Vidinlioğlu kutlamaların zamanında gerçekleşeceğini şu sözlerle duyurdu: "Cumhuriyetimizin 100. yılını tüm şehrimizi Al Bayraklarımızla donatarak yine birlik ve beraberlik içerisinde kutlayacağız. Cumhuriyet coşkusu için Al Bayraklarımızı şimdiden evlerimize, iş yerlerimize, arabalarımıza asalım. Dört bir yanımız kırmızı beyaz olsun; Cumhuriyetimizin 100’ü kutlu olsun."