Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Muhtarlar Günü vesilesiyle mesaj yayımladı.

Vali Dallı mesajında; "Muhtarların toplumun birliğini ve beraberliğini temsil eden önemli figürler olduğunu vurguladı. Halk tarafından seçilen muhtarlar, mahallelerde ve il genelinde devletin en yakın temsilcileri olarak kamu projelerini halkla buluşturarak toplumsal yaşamın düzenli, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde planlanmasına katkı sağlıyorlar. " dedi.

Muhtarlar, kamu kurumları tarafından tasarlanan projelerin hayata geçirilmesi ve halka sunulması noktasında etkin bir rol oynuyorlar. Aynı zamanda, halkın istek ve taleplerini belirlemekte bizlerle işbirliği yaparak dinamik bir şekilde çalışıyorlar, geleceği inşa ediyorlar.

Vali Meftun Dallı, muhtarların özverili çalışmalarına vurgu yaparak, "Muhtarlarımızın yüksek iş performansı, ilimizin itibarını uluslararası düzeyde yükselterek vizyonumuzu belirliyor. Tüm köylerimizde ve mahallelerimizde örnek davranışlarıyla toplumu bir arada tutuyorlar" dedi.

Vali Dallı'nın 19 Ekim Muhtar Günü mesajı şöyle;

"Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneğini bulduğumuz toplumsal yaşam alanlarımız ile çevresindeki düzenin de kaliteli, huzurlu, sağlıklı şartlarda planlanması için halk tarafından seçilen muhtarlarımız, bulunduğu mahallelerde ve ilimizde devletimizin en yakın temsilcileridir.  

 

Kamu kurumları tarafından planlanan projelerin halkla buluşturulması, hizmetlerin sunulması noktasında etkin ve verimli çalışmalarda bulunan muhtarlarımız, halkımız, milletimiz, devletimiz arasında güçlü bağlar kurarak geleceği de inşaa etmektedirler.

 

Ekonomide, bilimde, sanatta, kültürel yaşantımızda çağımızın gerektirdiği gelişmişlik düzeyine ve daha fazlasına ulaşmak için çaba gösteren bizlerin başarısında, yaşadığımız ortamların etkisi tartışılmazdır. Halkın istek ve taleplerinin belirlenmesi noktasında bizlerle işbirliği ile uyum içerisinde dinamik olarak çalışan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.  

 

KASMİB, 2024 çalışma programını masaya yatırdı KASMİB, 2024 çalışma programını masaya yatırdı

İlimizin tüm köylerinde, mahallelerinde örnek davranış ve yüksek iş performansı ile devletimizin itibarını üst seviyelere taşıyarak, uluslararası platformdaki vizyonumuzu belirleyen muhtarlarımızın günü’nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu günler diliyorum."