Ankara Araçlılar Derneği Başkanı Kahraman Uyanık Kastamonu’da yayın yapan gazete ve internet sitelerine destek için Kastamonu halkına çağrı yaptı.

Sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Uyanık şöyle konuştu: 

Kastamonu ilimiz, Osmanlı'nın kuruluşunda etkin rol oynamış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında en çok güvendiği bir il olmuş, Cumhuriyetin İlanı ile beraber Şapka İnkılabı ve İlk Kadın Mitingi’nin yapıldığı bölgenin en kadim ilidir. 
Birçok siyasetçinin, sanatçının, yazarın ve bilim adamlarının Ata Toprağıdır Kastamonu. Yazılı Basının ülkemizde ilk gazetesinin çıktığı ildir Kastamonu. Ülkemizde ilk lisenin açıldığı illerden biridir Kastamonu. 800 çeşit yemek çeşidiyle aslında Gastronominin başkentidir Kastamonu. Daha burada saymakla bitmeyecek değer ve değerlerimizin merkezidir Kastamonu. 
Değerli Hemşerilerimiz, değişen dünya akışında Teknoloji bizleri internet dünyasına hızla eriştirmiştir. Kastamonu'muzu yazılı basını da şu anda bu teknoloji dünyasında yok olmamak için bizlerin desteğine ihtiyacı vardır. 
Siz değerli hemşerilerimizden Kastamonu basınımızın yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi göstermek üzere günlük olarak Basın İlan Kurumu’na bağlı internet haber sitelerine giriş yapalım ve onlara olan desteğimizi gösterelim. 
Başkan Uyanık; “Basın İlan Kurumu’na bağlı internet sitelerimiz aşağıda yer almakta, ayırt etmeden her gün belli bir süre ziyaret ederek, destek olabiliriz. Sadece yapmamız gereken aşağıda bulunan sitelere telefonumuzdan, bilgisayarımızdan girmek olacak. Bu sayede Kastamonu’da ve çevre illerde olan olayları takip etmiş olacaksınız. Kastamonulular olarak dayanışmamızı ortaya koyalım” dedi.

Basın İlan Kurumu’na bağlı, yerel internet haber sitelerimiz:
* aciksoz.com.tr
* kastamonuistiklal.com
* kastamonugundemgazetesi.com
* taskoprupostasi.com
* tosyahaber37.com
Başkan Uyanık, “Tüm hemşerilerimizin bu konudaki ilgi ve desteğine şimdiden sonsuz teşekkür ediyorum. Saygılarımla”

Başkan Vidinlioğlu'ndan 'ZAM' açıklaması Başkan Vidinlioğlu'ndan 'ZAM' açıklaması