FOX TV ekranlarında reyting rekoru kıran 'Kirli Sepeti' dizisinin başrol oyuncusu Ceren Moray'ın annesinin Kastamonulu olduğu ortaya çıktı.
 

Şiir yazma yarışmasında ödüller sahibini buluyor Şiir yazma yarışmasında ödüller sahibini buluyor

Kirli Sepeti Hayriye karakteri merak uyandırdı. FOX TV'de yayınlanan dizide Hayriye karakterini Ceren Moray canlandırıyor. Peki ama Kirli Sepeti'nin Hayriye karakteri Ceren Moray kimdir?

Ceren Moray, Kirli Sepeti dizisinde Hayriye karakterine hayat veriyor. Hayriye karakteri dizide dikkat çeken karakterler arasında yer aldı. İşte Hayriye karakterini oynayan Ceren Moray hakkında bilgiler.. 

ceren moray kimdir

Kirli Sepeti Hayriye kimdir?

Hayriye deli dolu bir kadındır. İyi kalpli olmasına rağmen bir türlü tutamadığı çenesi yüzünden başına sürekli dert açar. Dedikoduyu çok sever. Bu yüzden herkesin meselesini bilir ve her şeye burnunu sokmadan duramaz. Bu durum bazı istenmeyen sonuçlar doğurur ve arkadaşlarının başını da ara sıra derde sokar. Hayatta arkadaşlarından başka kimsesi olmayan Hayriye, onları istemeden soktuğu bu zor durumlardan kurtarmak için canla başla uğraşır. Gözü arkadaşlarına kıyasla hep daha yukarıdadır ve bir daha hiç çalışması gerekmediği, rahat bir hayatın hayalini kurar.

Ceren Moray kimdir? 

Sinema ve dizi film oyuncusu olan Ceren Moray 5 Haziran 1985 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Diyarbakırlı şair ve yazar Celal Moray ile Kastamonulu Hülya Moray'ın kızlarıdır. Tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar’da eğitim alan oyuncu, 2005 senesinde Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2009 senesinde üniversiteden mezun oldu.

Editör: Mehmet Salman