Dün gerçekleşen görüşmede, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tursunbaev Zhanbolot Zhanyshovich ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Toplantıya, Kastamonu Üniversitesi Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Doç. Dr. Öztürk Akçaoğlu ve Oş Teknoloji Üniversitesi Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akmataliev Asanbek Turgunbaevich de katıldı.

Kastamonu MEM Müdürü'nden 15 Temmuz mesajı Kastamonu MEM Müdürü'nden 15 Temmuz mesajı

Görüşmede, iki üniversite arasında öğrenci ve personel değişimi, ortak etkinlik düzenlenmesi ve proje çalışmaları yapılması gibi konuları içeren iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokolle, öğrenci ve akademik personelin deneyim kazanmaları ve ortak bilimsel çalışmalarla katkı sağlamaları hedefleniyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Oş Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, imzalanan protokolün Kastamonu Üniversitesi'nin akademik verimliliğine ve öğrencilerin resel perspektif kazanmalarına katkı sağlayacağını belirtti. Topal, Rektör Zhanyshovich’e teşekkürlerini iletti.

Oş Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zhanyshovich ise Kastamonu Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu tür iş birliklerinin öğrenci ve akademisyenlerin kültürel ve akademik deneyimlerini artıracağına inandıklarını belirten Zhanyshovich, ortak projelerin ve değişim programlarının her iki üniversite için de verimli olacağını vurguladı. Görüşme, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Toplantının ardından Oş Teknoloji Üniversitesi heyeti, Kastamonu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni gezerek incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük de kendilerine eşlik etti.

Editör: Serkan Kebecioğlu