İnebolu'da okullar TATİL EDİLDİ! İnebolu'da okullar TATİL EDİLDİ!

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak’a işbirliği ve çalışma ziyaretinde bulundu.
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük ile TÜRKSMD Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu da ziyarette yer aldı. Ziyaret sırasında, Kastamonu Üniversitesi ve TÜRKPATENT arasındaki işbirliği imkanları ele alındı.
Prof. Dr. Durak, TÜRKPATENT olarak iki kurum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve öğrencilerin ve akademisyenlerin fikri mülkiyet konularında daha fazla bilgi edinmelerini ve projeler geliştirmelerini destekleyeceklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Rektör Yardımcıları, ziyaretleri nedeniyle teşekkürlerini sundu.
Rektör, Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak’ı TÜRKPATENT Başkanlığı görevine atanmasından ötürü tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, Prof. Dr. Durak'a ilgi ve misafirperverlikleri için teşekkür etti. Görüşme sonunda Rektör ve Prof. Dr. Durak, işbirliği alanlarını genişletme ve fikri mülkiyetin Türkiye'deki önemini daha da artırma niyetlerini teyit etti.
Ziyaret, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

KASTAMONU İSTİKLAL GAZETESİ