Kampanya kapsamında, vekalet bedelleri yurt içinde 11 bin 750 TL, Gazze’deki mağdurlar için 11 bin 750 TL ve yurt dışı için 4 bin 300 TL olarak belirlendi.

Hayırseverler, kurban vekâletlerini bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, fast/eft/havale ile hesap numaralarına veya 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ile ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebiliyorlar.

Kızılay, kurban paylarını dağıtırken öncelikle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeleri destekleyecek. Kavurma konservesiyle birlikte sıcak yemekler de aşevlerinde hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Gazze için özel bir planlama yapıldı. Kısıtlı imkanlar sebebiyle kesimler Türkiye’de gerçekleştirilecek ve kavurma konserveleri İyilik Gemileriyle bölgeye ulaştırılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Kastamonu Mesleki Eğitim Merkezi'nde mezuniyet ve şed kuşanma töreni! Kastamonu Mesleki Eğitim Merkezi'nde mezuniyet ve şed kuşanma töreni!

Kurbanlıklar, veteriner hekimler tarafından modern kombinalarda, hijyenik şartlarda kesilecek ve kesimler İslami şartlara uygun olarak gerçekleştirilecek. Kesimler, din görevlileri, veteriner hekimler ve noterlerin eşliğinde yapılacak ve bu süreçler kameralar tarafından kaydedilerek vekalet sahiplerine bilgi verilecek.

Editör: Serkan Kebecioğlu