Kastamonu Üniversitesi Avrupa Birliği tarafından Ufuk Avrupa (Horizon Europe) kapsamında 3 Milyon Avro’luk fonla desteklenen Methodologies for Teamworking in Eco-Outwards Research (METEOR) projesinde yer alarak büyük bir başarı elde etti.

Kastamonu Üniversitesi'nin yürütücülüğünü Polonya’dan “Centre for Social and Economic Research”adlı kurumun yaptığı 12 farklı ülkeden 13 ortağın bulunduğu çok uluslu METEOR projesine dahil oldu. Kastamonu Üniversitesi  ülkemizdeki 2 katılımcı kurumdan bir tanesi olarak kapsamlı ARGE projesinde yerini aldı.

.Yaz okulları, grup projeleri ve akran mentorluğu de dahil olmak üzere yenilikçi, iş birliğine dayalı ve katılımcı bir eğitim programı aracılığıyla mevcut doktora adaylarının ve kariyerinin başındaki araştırmacıların çapraz (transversal) becerilerini geliştirme amacında olan METEOR projesinde Kastamonu Üniversitesi koordinatörü olarak Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı, araştırmacı olarak ise Doç. Dr. Gökhan Kaya yer aldı.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

.3 yıl sürecek olan proje sürecinde üniversitedeki doktora eğitiminin ve danışmanlıklarının kalitesinin artması, nitelikli lisansüstü çalışmaların yürütülmesi için uluslararası bir konsorsiyum içerisinde çalışmalar yürütülecek.

Kastamonu Üniversitesi .Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, proje çalışmalarından dolayı akademisyenlerimizi tebrik ederek, bilim odaklı çalışmalara, uluslararasılaşma hedeflerine ulaşma ve proje destekleri için Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine şükranlarını sundu. Ayrıca Rektör, proje çalışmalarında kurulu teşvik eden yaklaşımlarından dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a da teşekkür etti.

.Projede yer alan  Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı, araştırmacı olarak ise Doç. Dr. Gökhan Kaya’yı tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılarının devamını diliyoruz.

Editör: Banu Türkmenoğlu