Tosya Bilim ve Sanat Merkezi, ‘BİLBÜS’ projesi ile köy okullarımızı bilim ve sanat merkezimiz ile buluşturmayı hedefleyen bir proje başlatıyor.

Kastamonu'da "100.yıl Matematik Eğitimi Günleri" Kastamonu'da "100.yıl Matematik Eğitimi Günleri"

BİLBÜS projesi, Türkiye Yüzyılı'nda, farklı birikimleri olan ve farklı eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren köy okullarını kardeşlik temasında bir araya getirerek işbirliği ve desteği arttırmak esasına dayalı “Kardeş Kurum” birlikteliği ile ilçede Bilsem’de bulunan eğitim araçlarıyla tanışmalarını ve onlardan yararlanmalarını sağlamak için planlandı. Bu projeyle öğrenciler arasında bilgi, değer, kültür paylaşımını zenginleştirmek; okullar arası işbirliği ve desteği artırarak eğitim öğretim sürecine katkı sağlamak amaçlanıyor. Proje kapsamında Tosya Bilim ve Sanat Merkezi’nde görev yapan öğretmenler eğitim öğretim araçlarını yanlarına alarak köy köy dolaşıp oradaki öğrencilerle etkinlikler yapacak.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, başarılı projelerin önemine değinerek: “Öğretmenler liderliğinde hazırlanan bu projeler BİLSEM' lerin bilinirliği ve faaliyetlerinin tanıtılması açışından büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

İstiklal Gazetesi

WhatsApp Image 2023-10-12 at 10.55.14WhatsApp Image 2023-10-12 at 10.55.15WhatsApp Image 2023-10-12 at 10.54.59