Kastamonu’da 21 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı? Kastamonu’da 21 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı?

Pide ve ekmeğe vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor…

Kastamonu Topcuğlu’nda, 1942 yılından bu tarafa hizmet veren Tarihi Topcuğlu Fırınında odun ateşinde eski doğal usul ile ekşi mayalı ekmek pide köy somunu çeşitleriyle dededen toruna hizmet vermeye devam ediyor.

Topçuoğlu'nda Dededen Toruna 82 Yıllık Ekmek Ve Pide Üretimi (3)

Merhum Mutallif Ayar’ın oğulları Ekmek Fırını sahipleri Hüseyin ve Salih Ayar Kardeşler yaptığı açıklamasında, “Rahmetli babamız Mutallif Ayar’dan öğrendiğimiz fırıncılık mesleğini devam ettiriyoruz. Kastamonu ilimize 1942 yılından bu tarafa ekmek ve pide ürünlerini yaparak hizmet veriyoruz. Tarihi asırlık işyerimizde Topçuoğlu Taş Fırınımızda odun ateşinde eski doğal usul ile ekşi mayalı ekmek pide köy somunu çeşitlerini yapıyoruz.

Topçuoğlu'nda Dededen Toruna 82 Yıllık Ekmek Ve Pide Üretimi (4)

Dededen, oğullarına gelenek devam edip Uğur, Emin ve Muttallif yavrularımız da fırınımızda çalışarak Asırlık Tarihi Topcuoğlu taş odun fırını odun ateşinde ekşi mayalı ekmek pide köy somunu çeşitleriyle yılların eskimeyen lezzetliyle aynı pasadan Nasrullah’ın  suyundan Amasya Merzifon’un unundan yaptığımız ürünlerimizi Kastamonu Halkının hizmetine sunuyoruz. Bizim ekme ve pide imalat ürünlerimize yoğun ilgi ve talep oluyor. Şimdi Ramazan ayında akşamları evine sıcak pide getirmek isteyenler tarafından uzun kuyruklar da oluyor. 1942’den bu tarafa kaliteden hiç ödün vermedik. Odunla yanan taş fırınında ekşi maya ile yapılan pide ve ekmeğimizin lezzetine doyum olmuyor. Bundan sonra da çocuklarımız ve torunlarımız bu geleneği sürdürecekler İnşallah. Bizi tercih eden müşterilerimize de teşekkür ediyoruz” dediler. (Cengiz MUHZİROĞLU)

Editör: Ercan Çatal