Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu teşkilatının düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın’nın Cumhuriyet Halk Partisi’ne kayıt olduğu için eleştirdiği, eski MHP’li Belediye Başkanı Turan Topçuoğlu’nun oğlu Mimar Ahmet Tuğer Topçuoğlu’ndan cevap gecikmedi.

“ÜSLUP İNSANIN KİŞİLİĞİNİ GÖSTERİR VE KENDİSİNİ BAĞLAR”

Mimar Ahmet Tuğer Topçuoğlu açıklamasında; “4 Şubat Pazar günü yapılan bir toplantıda Kastamonu Belediye Başkan Adayı Sayın Yüksel Aydın’ın şahsım ve ailem hakkında yakışıksız bir üslupla yapmış olduğu gerçek dışı açıklamaları üzülerek okumuş bulunmaktayım. Üslup insanın kişiliğini gösterir ve kendisini bağlar. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kastamonu Belediye Meclisi üyeliğine aday olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. Bu kararı verirken tüm ailem ve çevrem bana desteklerini ilettiler. Milliyetçi Hareket Partisinin bir neferi olarak 15 yıl kadirşinas Kastamonu halkının sevgisini ve güvenini kazanmış olan Turhan Topçuoğlu’nun evlatları olarak bundan daha büyük bir onura erişemeyeceğimizin farkındayız. Anne ve babamızın da bizden razı olduğunun bilincindeyiz” ifadelerine yer verdi.

“AĞABEYİM HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİDEN GÖREV TEKLİFİ ALMAMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi

Kastamonu’da CHP Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı’nın aile ziyaretinden menün kaldığına vurgu yapan Topçuoğlu; “Aile büyüğümüz Turhan Topçuoğlu ve annemiz Zekiye Topçuoğlu’nu tamamen nezaket gereği ziyaret eden CHP Kastamonu Milletvekili Sayın Hasan Baltacı Başkanım ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum. Aile büyüğümüzü ziyaret etmek isteyen herkese kapılarımızın her zaman açık olduğunu belirtmek isterim. Sözleri ve tavrıyla başta babamız Turhan Topçuoğlu’nu ve ailemizi inciten sayın Aydın’ın, ağabeyim Alptuğ Topçuoğlu’na iki farklı siyasi partiden adaylık teklif edildiği ve değerlendirdiği yönündeki sözleri, kendisinin yerel gazeteci olduğunu iddia eden bir şahsın köşe yazısına istinaden ortaya attığı tamamen asılsız bir iddiadır. Ağabeyim herhangi bir siyasi partiden görev teklifi almamıştır. Kastamonu’yu daha iyi yaşanacak, medeni bir kent haline getirebilmek için Bizim Hasan’la birlikte bir yola çıkmış olmaktan onur duyuyorum. Bu vesileyle bir kez daha ne kadar doğru bir karar verdiğimi de anlamış bulunmaktayım. Babamız Turhan Topçuoğlu şehirdeki siyasetin nasıl gittiğini sorduğunda, bizlere geçmişte anlattığı bir hikaye ile kendisine cevap verdik; “Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu. Varın gerisini siz anlayın….” dedik. O da durumu anlamış oldu” dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu