Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Yeniden Refah Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Metin Topaloğlu, TV366 ve Açıksöz TV’nin ortak yayın olarak düzenlediği ‘Seçim Özel’ programına konuk oldu.


HALK AHLAKLI BELEDİYECİLİK İSTİYOR
Saha çok güzel, insanlar artık bir değişimden bahsediyor. Sahaya baktığınız zaman bizim kazanmamız gerekir. Yeniden Refah Partisi yıpranmamış bir parti, bizde yıpranmamış adayız. Diğer adayları halkımız İyi ve kötü tarafıyla tanıyor. Metin Topaloğlu, 30 sene kamu tecrübesi olan ve yıpranmamış bir aday. Bu nedenle bizleri tercih etmede bir sakınca görmemeleri gerekir. Slogonumuz olan ‘Ahlaklı belediyecilik’ Kastamonu halkı tam anlamıyla bunun olmasını ve gerçekleşmesini istiyor. 199o’da CHP belediyeleri vardı ve yolsuzluk, ahlaksızlık ve rantla anılırlardı. Daha sonra 94’lü yıllarda Milli Görüş o zamanın Yeniden Refah Partisi ile tanıştı.  Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, milli görüş kültüründen gelmiştir. İstanbul’u abaat etmiştir ve bir sürü hizmetlerinin karşılığında cumhurbaşkanı olmuştur.”


“HARCANAN PARALAR BİZİM VERGİMİZ”
Sahada binlerce bayrak, onlarca araç ile sahada yaşıyoruz. Çok fazla fiturşuzca harcama yapıyorlar. Bu harcama benim param, Kastamonu halkının parası. Bazı partiler hazineden para alıyor. Ban buna karsıyım, bir parti hazineden yardım almamalı. Çünkü, bu benim ve sizin verginiz. Siz evde emek bulamazken, emekli bu kadar sıkıntı çekerken milyarlarca paranın bu partiye verilmesine karşıyım. Bu verilen paralar orda bayrak olarak karşımıza çıkıyor. 20-30 milyon harcama yapan Belediye Başkan adayları var. Ben bunu gören seçmen olsam oy vermem. Niyetleri kötüsü ise Allah kazanmayı nasip etmesin, eğer kazanırlarsa bu para 30 milyon belki 300 milyon olarak bizden çıkacak. Ben bu paranın sizden çıkmaması için gayret göstereceğim. Gazi stadyumunun önünde bulunan halk otobüsünün durak yerine üç kurt olarak anılanlar seçim aracını park etti. Bunlar herhangi biri Belediye Başkanı olursa, görüyorsunuz ki bugünden sizin hakkınızı gasp etmiş. İnsanlar seçim araçları yüzüne otobüse binmekte güçlü geçiyor, otobüslerde durağa yaklaşamıyor. Bu olay halkımızın mutlaka gözüne çarpıyordur. Hak ve hukukunuza burada zaten girdiler. Bir başka örnek vermem gerekirse, özel bireylere şunu yapacağım bunu yapacağım diye vaatlerde bulunan aday, engellilerin yaya geçitine aracını park ediyor. Bizler bunu dile getirdik ama 1 ay boyunca bu araç engelli rampasında, sizlerin yürüdüğünüz kaldırımda kaldı. Sonra nasıl olduysa kaldırıldı, duyarlıkları teşekkür ederim. Bu adaylar mı Kastamonu’yu yönetsin? Seçim ahlak ve birbirine saygıyla geçer, bizler bunu yapamıyor. Milliyetçi hareket Partisi’ne buradan teşekkür ederim. Sahada araçlarımızın mesafesine ve bayraklarımıza zarar vermiyor. AK Parti ise araçlarını sıfır bir şekilde park ediyor. Ben vatandaşların yoluna kapatmam, devlet terbiyesini aldım ve mesleğim gereği trafikte bunlarla uğraşmış birisiyim. Cumhuriyet Meydanı’na yüzlerce turist geliyor ve fotoğraflamak istese bir sürür parti aracından meydan görünmüyor. Bu adaylara oy vermeyin, bunları ben yapmam. Üzücü bir olay yaşayıp Kastamonulu hemşerimizi kaybettik, çarpan araca baktığımda arkasında parti logosunun olduğunu gördüm. Bizler çocukları siyasete bulaştırmayız. Ama CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı çocuklarla fotoğraf çekiniyor. Vatandaşlarımız bunu görmüş ki sahada bunu bize dile getiriyorlar. Bizler artık bıktık diyorlar. Yaptığı görevi herkes düzgün yapmak zorunda. Biz düzgün yapmaya talibiz. ‘Ahlaklı Belediyecilik’ olan sloganımız ile gayretimizi ortaya sunacağız. Takdir Kastamonu Halkınındır” ifadelerine yer verdi. (Banu TÜRKMENOĞLU)

Editör: Mehmet Salman