Türkiye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 26 ilde konut ve 29 ilde iş yeri olmak üzere toplamda 123 konut ve 296 iş yerini, 7-8 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek açık artırmada satışa sunmaya hazırlanıyor.

43 ilde gerçekleşecek olan TOKİ iş yeri ve konut satışlarına dair detaylar ortaya çıktı. TOKİ, 26 ildeki 123 konut ile 29 ildeki 296 iş yerini satışa çıkardı. Konut ve iş yerlerini almak isteyen vatandaşlar, konutlar için yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerleri için ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanabilecek.

Açık artırma, iş yerleri için 7 Şubat 2024 Çarşamba günü, konutlar için ise 8 Şubat 2024 Perşembe günü saat 10.30'da gerçekleşecek. Açık artırmalar, Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. Ayrıca, internet üzerinden de (www.emlakmuzayede.com.tr) teklif verilebilecek. İnternet üzerinden katılım için kayıtlar, 6 Şubat 2024 Salı günü saat 10.30'a kadar alınacak.

TOKİ, 26 ildeki konutlar için alıcılarına, Adana, Afyonkarahisar, Ankara (Kızılcahamam yüzde 25 Peşin-120 ay vade), Aydın, Balıkesir, Batman, Çorum, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karaman, Karsa, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat illerinde satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat ve 72 ay vadeyle sahip olma imkanı sunuyor.

Ayrıca, Aralarında Kastamonu’da olduğu 29 ildeki iş yerleri için de Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat illerinde satışa sunulan iş yerlerini ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vadeyle alabilme fırsatı tanıyor.

Dolar ve avro da tarihi seviyeler sürüyor Dolar ve avro da tarihi seviyeler sürüyor

TOKİ, açık artırma ile ilgili bankacılık hizmetlerini Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ üzerinden sağlayacak. Başvurular ve teminat işlemleri, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilecek. Detaylı bilgilere "www.toki.gov.tr" ve "www.emlakmuzayede.com.tr" internet adreslerinden ulaşmanın yanı sıra, "0212 608 15 00" numaralı telefondan da bilgi alınabilecek.

Editör: Banu Türkmenoğlu