4 milyon haneye elektrik faturası desteği: Şartlar belli oldu 4 milyon haneye elektrik faturası desteği: Şartlar belli oldu

TOGG geçtiğimiz yıllarda CES'te yaptığı çıkışlarla adından söz ettirmişti. CES 2022'de Konsept Akıllı Cihaz lansmanıyla dikkat çeken Togg, 2023'te Beyond X deneyimi ile bir kez daha beğeni kazanmıştı.

Togg'un CES 2024'teki standını ziyaret eden uluslararası katılımcılar arasında öne çıkan isimler arasında Alman influencer Jessica Thön ve ABD'li içerik üreticisi Kimberly Javaheri yer aldı. Thön, Türkiye'den gelen yeni bir markanın heyecan verici olduğunu belirterek, "Aracı gerçekten beğendim, elektrikli ve iyi bir menzile sahip. İyi bir batarya boyutu var ve iyi görünüyor" dedi.

Elektrikli araçlara odaklanan ABD'li içerik üreticisi Javaheri ise Togg'un T10F modelinden oldukça etkilendiğini ifade etti. Menzil rakamlarının etkileyici olduğunu vurgulayan Javaheri, aracın tasarımını övgüyle anlatarak, "Tasarımı muhteşem, çok güzel ve genel olarak çok etkilendim. Farlarını gerçekten sevdim. Gündüz farlarının aracın aerodinamiğini sarma şekli gerçekten muhteşem" diye konuştu.

Togg'un yeni modeli T10F'nin önümüzdeki yılın mart veya nisan aylarında önce Türkiye'de, ardından Avrupa'da satışa sunulması planlanıyor. CES 2024'te sergilenen araç, uluslararası pazarda büyük bir ilgi görmesiyle dikkatleri üzerine çekti.

Editör: Serkan Kebecioğlu