TKKD Genel Kurulu’na, Derneğin Kastamonu Delegeleri Fatma Zehra Savi, Ümran Çakıroğlu, Güler Özkarar, Mine Özgür ve Songül Altıntaş katıldı.

Ankara Gaziosmanpaşa’da yapılan genel kurul, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantı yeter sayısının sağlandığı tespit edildikten sonra, divan heyeti oluşturuldu. Gelir-Gider Durumu ve Faaliyet Raporlarının Okunması ve Yönetim Kurulunun İbrası gerçekleştirildi.

Hukukçu Prof. Dr. Zehra Odyakmaz ve Veteriner Hekim Prof. Dr. Sema Temizer Ozan’ın aday olduğu başkanlık yarışı, iki Profesör arasında geçti.

Başkan adaylarının kendilerini tanıtmaları ve projelerinden söz ettikleri konuşmalarının sonrasında kapalı oyla yapılan seçimde Genel Başkanlık yarışını Prof. Dr. Sema Temizer Ozan kazandı.

Türk Kadınlar Konseyi Derneği 27. Olağan Genel Kurulu, Genel Merkezin Yer Aldığı Başkent’te Gerçekleştirildi (2)

TKKD Genel Kurulu’nda, Kastamonu Başkanı Prof. Dr. Fatma Zehra Savi, söz alarak düşüncelerini paylaştı. Dikkat çeken görüşlerini ifade etmesinin yanı sıra, yayına hazırlamış olduğu kitaba delegeler ilgi gösterdi.

Prof. Dr. Fatma Zehra Savi, “Hindistan’da Okuyan İlk Türk Öğrencinin Mektupları – Delhi’den Yazıp Postalamam Şart!” adıyla yayınlanmış olan kitabı kongre salonundan sonra akşam yemeğinde de imzalamayı sürdürdü.

Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin düzenlediği akşam yemeğinde il delegeleri birbirini tanıma fırsatı bulurken, güzel dostluklar oluştu ve birlikte proje yapma fikirleri üzerinde görüşler dile getirildi.

Türk Kadınlar Konseyi Derneği 27. Olağan Genel Kurulu, Genel Merkezin Yer Aldığı Başkent’te Gerçekleştirildi (1)

Bakan Osman Aşkın Bak, Kastamonu'ya gelemiyor! Bakan Osman Aşkın Bak, Kastamonu'ya gelemiyor!

1959 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Ankara’da Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde kurulmuş olan Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin amacı: Türk kadınlarının maddi ve manevi kalkınmasında dayanışmayı sağlamak, olarak ifade ediliyor.

Türk Kadınlar Konseyi Derneği, insan haklarına dolayısı ile kadın haklarına, kadın erkek eşitliğine saygı ve özellikle kadınlara karşı tüm ayrımcılığın kaldırılması için faaliyetlerde bulunuyor.

 “Tüm çalışmalarında bitaraf bir politika izler, bir başka deyişle derneğimiz apolitiktir” şeklinde kendini ifade eden Türk Kadınlar Konseyi Derneği, Uluslararası bir kuruluş olan ICW (Uluslararası Kadınlar Konseyi’nin 64 yıldır üyesi olarak da dikkat çekiyor. (Mine Özgür)

Editör: Banu Türkmenoğlu