Dolar ve avro da tarihi seviyeler sürüyor Dolar ve avro da tarihi seviyeler sürüyor

IPARD-2 13. Çağrı projelerinden ilk sözleşme ilimiz Merkez, Gölköy köyünde süt üretim tesisi sahibi Raşit Tekkeşin ile imzalandı. Proje kapsamında yapılacak olan 3,2 milyon TL harcamanın %65’i hibe olarak verilecek.

13. Çağrı projelerinden, Merkez İbişler köyünde büyük baş besi işletmesi sahibi Abdurrahman Bodur ile sözleşme imzalanırken, proje kapsamında balya makinası, silaj makinası vb. ekipmanlar alınacak. Yapılacak olan 3,28 milyon TL harcamanın %65’i hibe olarak ödenecek.

Kastamonu Merkez Kuzeykent'te kanatlı eti parçalama tesisi sahibi Ulus Gıda 37 Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. yetkilisi Sıla Mustafacıoğlu ile sözleşme imzalandı. Proje ile 3 soğutuculu araç alınacak. Yapılacak 3,96 milyon TL harcamanın %50’si hibe olarak ödenecek.

Son olarak ise Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bayram Pehlivan ile Merkez Aşağıelyakut köyünde uygulanacak süt toplama merkezi projesinin sözleşmesi imzalandı. Proje kapsamında yapılacak olan 4,54 milyon TL harcamanın %60’ı hibe olarak ödenecek.

Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (3)

Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu