Taşköprüspor'dan bürokratlara sitem! Taşköprüspor'dan bürokratlara sitem!

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Süper Lig ve 1. Lig yayın ihalesinin başarılı bir şekilde tamamlandığı ve önemli gelirler elde edildiği belirtildi. Ayrıca harcama limitleri ve yabancı oyuncu kuralı gibi önemli düzenlemelerin, kulüp menfaatleri doğrultusunda yeniden belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada, "Yönetim Kurulu olarak, mevcut durumda görev süremizin bitmesine üç yıl kala, yeni sezonla ilgili tüm hazırlıkları tamamladık. Bununla birlikte, Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi milli takımımızın hazırlıklarını aksatma riskini göze almayarak 18 Temmuz'da yapılacak seçimli genel kurulu kararlaştırdık." denildi.

TFF, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 14 Temmuz'da sona ereceğine dikkat çekerek, milli takımın bu önemli organizasyona odaklanmasını sağlamak amacıyla seçimli genel kurulu bu tarihe denk getirdiğini belirtti. Ayrıca, futbol camiasındaki diyalog ve iş birliği ortamına zarar vermeye çalışanların girişimlerinin sonuçsuz kalacağı vurgulandı.

TFF Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türk futbolunun geleceğini şekillendirmek için çalışmalarına devam edeceklerini ve 18 Temmuz 2024 tarihine kadar görevlerinin başında olacaklarını kamuoyuna duyurdu.

Editör: Serkan Kebecioğlu