Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ'de iç hesaplaşma başladı! Terörist başının yeğeni olan Ebuseleme Gülen'in itirafları büyük kavgayı başlattıi

FETÖ terör ötgütü elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikaneden kaçırıldığı ve 15 Temmuz alçak darbe girişimine ilişkin iddialarıyla gündem olan Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen'in açıklamaları ortalığı karıştırdı. Ebuseleme Gülen'in açıklamalarının ardından FETÖ mensubu isimlerin arasında büyük kavga ateşlendi. Firari FETÖ mensubu Önder Aytaç ile Gülen'in özel doktoru Kudret Ünal, Emre Uslu ve Ekrem Dumanlı gibi isimler birbirine girdi.

FETÖ'CÜLERDEN PAYLAŞIMLAR PEŞ PEŞE GELDİ

Ebuseleme Gülen'in itirafları sonrası sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Eski Polis Akademisi Öğretim Üyesi Önder Aytaç, Gülen'in özel doktoru Kudret Ünal'ın 'Susan kurtulur' paylaşımına "Söz gümüşse sükut altındır. Sözü altın olanın sükutu intihardır." şeklinde cevap verdi.

Diğer paylaşımında ise "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır hadisini nereye koyacaksınız?" diyen Aytaç, paylaşımın devamında ise bir şarkının sözlerini değiştirerek Ünal'ın "susma" uyarısına göndermede bulundu.

FETÖ mensubu Aytaç, diğer FETÖ'cülere de benzer göndermeler yaptı. Aytaç, FETÖ'ye ait eski Zaman gazetesinin Genel Müdürü Ekrem Dumanlı'ya "Şer ekibi medya başı Ekrem'e" diyerek başladığı paylaşımla "Ekrem Dumanlı utanmadan bazıları için 'sosyal medyadaki şer ekibi' demiştir. İtikadımca şer ekibinin başı Ekrem'dir. Emre Uslu da sözde hep tarafsız biri midir?" dedi. 

USLU'YU HEDEF ALDI ENGELLENDİ

Aytaç, diğer bir FETÖ'cü isim Emre Uslu'yu da paylaşımlarında hedef noktasına oturttu. Aytaç, FETÖ'nün üst karar mekanizması "Âli Heyet" üyesi Barbaros Kocaoğlu'nun "Ebuseleme Gülen'in iddialarının gerçek olmadığı" ifadelerini paylaşmasının ardından Uslu'yu "yalancılıkla" suçladı. Aytaç "Siyasilerle ilgili kirli oyunlar yaptırtan ve buna sponsor olan MÖZ (Mustafa Özcan), sosyal medyada sözde hizmeti destekleyen kirli organize yapılar için de nasıl destekler veriyordur?" ifadelerini kullandı.

Yaşananlar üzerine FETÖ'cü Emre Uslu'nun Önder Aytaç'ı engellediği belirlendi. Önder Aytaç, Uslu'nun kendisini engellemesinin ardından "Hoşgörü uzmanı, cemaat konularının bilirkişisi, hizmet üst tepe yönetiminden anında açıklamalar alan, 27 yıllık dostum, sosyal medyada bir çete ile birlikte hareket eden Emre Uslu beni bloklamış." dedi. 

KAVGAYI DURDURMA ÇABASI

Ebuseleme Gülen'in çıkışının ardından başlayan karşılıklı suçlamalar sonrası FETÖ'nün üst karar mekanizması "Âli Heyet" üyelerinden Barbaros Kocakurt, kamera karşısına geçerek iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. İddiaların doğru olmadığını öne süren Kocakurt, Fetullah Gülen'in yeğeniyle evli ve örgütün etkili isimlerinden olan Ahmet Kurucan, yeğeni Kemal Gülen ve Barbaros Kocaoğlu gibi isimler örgüt içindeki iç kavgayı durdurabilmek için açıklamalarda bulundu. 

EBUSELEME GÜLEN'DEN BU KEZ 15 TEMMUZ İTİRAFLARI

Örgütün Pensilvanya'daki ininde derin bir sessizlik hakimken Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in küçük kardeşi Mesih Gülen'in oğlu Ebuseleme Gülen bu kez 15 Temmuz itiraflarında bulundu.

Ebuseleme Gülen, 15 Temmuz'un kilit ismi firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Başkan Erdoğan için hazırlattığı çirkin "oyun"u ve FETÖ elebaşı Gülen'in darbe yapılacağını kendilerine söylediğini itiraf etti.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN'İN İTİRAFI: ARKADAŞLAR BİR ŞEY DÜŞÜNMÜŞ
Ebuseleme Gülen 251 vatandaşımızın şehit olduğu 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin FETÖ elebaşı Gülen tarafından kendilerine bilgi verildiğini itiraf ederek şunları söyledi:

"Kulağımıza eğildi ve arkadaşlar bir şey düşünmüş. Yakında Türkiye'deki bütün kurumlar el değiştirecek, siz de çok önemli kurumlara geleceksiniz. Sakın bu olduğunda bunu yapanların bizim arkadaşlar olduğunu belli etmeyin. Bulunduğunuz konumlarda mütevazi olun renk vermeyin."

Not: Ebuseleme Gülen itirafında elebaşı Gülen'in kendisi ile birlikte yanında olan bir isme bu itirafta bulunduğunu söylüyor ancak röportajı paylaşan FETÖ'cü Ahmet Dönmez o ismi "bip"lediği için isim anlaşılamıyor.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN 17 TEMMUZ PLANLI ÇİRKİN OYUNU

FETÖ elebaşının yeğeni Ebuseleme Gülen, Adil Öksüz'ün 15 Temmuz'un daha önceden planladığı ve darbeden 2 gün sonrası olan 17 Temmuz'a oyun siparişi verdiğini itiraf etti.

Gülen şu itiraflarda bulundu:

"Adil Öksüz, 17 Temmuz'a Tayyip Erdoğan'ı pislik içinde, hırsız, katil gösteren bir Playstation oyunu hazırlamamızı istedi. Oyunu hazırlanmasının sebebini ise "Gençlere 20 sene sonra bile böyle adamlarla mücadele ettiğimizi aşılamamız" lazım dedi. 17 Temmuz'da onay alacağız, direkt 2 milyon dolar, devamındaki 1 yılda da kademeli olarak 20 milyona kadar kademeli olarak eklenecek. Abi siz dalga mı geçiyorsunuz, şu an üzerimizde öyle bir baskı var ki değil 2 milyon 20 bin dolar bulamazsınız dedim. Adil Öksüz gülerek birkaç ay sonra görürsünüz, biz yaparız, bu ülke bizim dedi. Çok kibirliydi."

MERAL'İ GIDIKLA OYUNU: HEDEF AK PARTİYDİ
Ebuseleme Gülen itiraflarını oyunlar üzerinden sürdürdü. 3-4 tane mobil oyun yaptıklarını ve AK Parti'yi hedef aldıklarını söyledi.

Kastamonu Emniyeti bayram tatili dönüş trafiği için uyardı! Kastamonu Emniyeti bayram tatili dönüş trafiği için uyardı!

Elebaşının yeğeni Gülen, "Bir tanesi de Meral'i Gıdıkla oyunu. İYİ Parti'ye oy kazandırmak için yaptık. Oyunun %80'ini ben yaptım, AK Partili hesaplardan oyunu yaydık. Meral Hanım'a saldırı yapalım, hakaret edelim ki AK Parti'deki bir kesim "hakikaten AK Parti'deki bir kesim ayarı kaçırıyor" diyerek İYİ Parti'ye kaysın Tek amaç AK Parti'yi pislik göstermek Bizimkilerin yaptığı zaten hep itibar suikasti." itirafında bulundu.

Editör: Mehmet Salman