AR-GE Birimi tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci dönem Proje Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Kastamonu İl Millî Eğitim toplantı salonunda gerçekleşen toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürü Vedat Terlemez, Kastamonu ARGE Birimi çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Müdür Gümüş başkanlığında gerçekleştirilen AR-GE Birimi faaliyet değerlendirme toplantısında TÜBİTAK 4004 4006 4007 ve 4008 çağrılarında hazırlanan projelerin değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca TÜBİTAK 2204 araştırma projeleri yarışmalarına katılım sağlayan okullar ve projeler değerlendirildi.

2024 yılında Adana'da gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST için farklı okul düzeylerinden 700'ü aşkın proje başvurusu yapıldığı belirtildi. Erasmus+ okul eğitimi ve mesleki eğitim akreditasyonu kapsamında 2024 yılı içinde planlanan öğrenci ve öğretmen hareketlilikleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Okullar tarafından yürütülen ulusal ve uluslararası projelerin desteklendiği ve niteliklerinin geliştirilmesi konusunda çalışmaların sürdürülmesi kararlaştırıldı. Öğretmenler ve yöneticilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destekleyecek çalışmaların planlanması, bilim söyleyişlerinin gerçekleştirilmesi, ayrıca Sogep kapsamında proje hazırlıklarının yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Müdür Gümüş, "Çocuklarımızı hayata ve geleceğe hazırlarken projelerimizin onlara sosyal, kültürel ve akademik başarı açısından katkı sunacağına inancımız tamdır. TÜBİTAK, TEKNOFEST, ERASMUS, e-TWİNNİNG projelerine başvuru konusunda tüm okul ve kurumlarımızın katılım sağlamalarını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de ilk defa Kastamonu'da yapıldı Türkiye'de ilk defa Kastamonu'da yapıldı

Toplantı, iş birliği ve özverili çalışmalar ile nitelikli projeler yapılması ve başarılı bir dönem geçirilmesi temennisi ile sona erdi.

Editör: Ercan Çatal