Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayına ilişkin verilerini açıkladı. Bu kapsamda da 6 aylık enflasyon farkı ortaya çıktı.

“TÜİK VERİLERİNE BAĞIMLI KILMIŞTIR”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaçakoğlu ise bu veriler üzerine açıklamalarda bulunarak; “Yıllardır yetkili ama etkisiz sendikanın kamu çalışanlarını masala verda teslim etmesi, pasif kalması memuru TÜİK verilerine bağımlı kılmıştır” ifadelerini kullandı.

Kastamonulu hayvan yetiştiricileri DİKKAT: Liste açıklandı! Kastamonulu hayvan yetiştiricileri DİKKAT: Liste açıklandı!

“TALEBİMİZ NETTİR”

Kaçakoğlu’nun yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle oldu; “TÜİK tiyatrosu ile Memura zam + enflasyon farkı toplam %19,31 olarak belirlendi. Yıllardır yetkili ama etkisiz sendikanın kamu çalışanlarını masala verda teslim etmesi, pasif kalması memuru TÜİK verilerine bağımlı kılmıştır.

Elektriğe %38, ekmeğe %25, kiraya %65... zamların yapıldığı bir dönemde sabit gelirli memur ve memur emeklisine reva görülen %19,31 artışı kabul edilebilir tarafı yoktur. Talebimiz nettir. En düşük memur maaşı yoksulluk sınırı üzerine çıkartılmalıdır. Vergi dilimi %15’e sabitlenmelidir. Enflasyon oranının memura yapılan maaş zammının önüne geçtiği bu vahim durumda, memur ve memur emeklileri için düzenleme yapılması ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi sağlanmalıdır.”

Editör: Ercan Çatal