Toplumsal Afet Yardımlaşma Faaliyetleri Derneği (TAYFA), 5-6-7 Temmuz tarihleri arasında 29. Cide Rıfat Ilgaz Sarı yazma Kültür ve Sanat Festivalinde ilçede “İyilik Kermesi” açacak.

Kastamonu Cide’ye daha önce gelerek iki okula spor atölyesi açan çocukların eğitimlerine destek veren, köy okullarına ve ihtiyaç sahibi ailelere de önemli katkıları olan “Tayfa derneği” yeniden Cide’de.

Tosyalı ustalar otomobil teknolojisine uyum sağlanıyor! Tosyalı ustalar otomobil teknolojisine uyum sağlanıyor!

Şimdi sıra başka 2 okulda!

Yaptıkları proje ile 5-6-7 Temmuz tarihleri arasında 29. Cide Rıfat Ilgaz Sarı yazma Kültür ve Sanat Festivaline kapsamlı bir Kermes hazırlığı ile katılacaklar.

11 deprem bölgesinden ürünleri tedarik ederek hem felaket yaşayan illerimizdeki üreticilere destek oldular, hem de Cide’mizde bizim çocuklarımız için yatırım yapacaklar.

Cide Halk Eğitim Merkezi, Cide Aile Destek Merkezi, Cide Kadın Kooperatifi ve Cide Sarı Yazma Kadın Kooperatifi ile de iş birliği geliştirerek amacı iyilik olan etkin bir program yaptılar.

TAYFA Derneği tarafından 5-6-7 Temmuz tarihinde Turizm Otelcilik Uygulama Otelimizin bahçesinde Cuma günü Saat: 15:00 da başlayacak olan bu “İyilik Kermesine” tüm Cide halkının katılımını rica edildi.

Tayfa Derneği Cide Yardım

Muhabir: Mehmet Salman