Kastamonu'da 10 Haziran 2024 bugün nöbetçi eczane hangileri? Kastamonu'da 10 Haziran 2024 bugün nöbetçi eczane hangileri?

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tosya ve Taşköprü  Devlet Hastanelerinde "Sağlıkta Kalite" değerlendirmeleri yapıldı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada: "Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sağlık kurum ve kuruluşlarının sağlıkta kalite standartlarına (SKS) uyum düzeyini belirlemek amacı ile 27.06.2015 tarihli ve 29399 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince;

İlimizde, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK başkanlığında, İl Kalite Koordinatörlüğünce ilimizdeki kamu sağlık tesislerine yönelik olarak, sağlıkta kalite standartlarının (SKS) Sağlıkta Kalite Sistemi uygulanmasına yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili olarak geçtiğimiz dönemde bilgilendirme toplantısı yapılmıştı.

Yapılan bilgilendirme toplantısı akabinde, İl Kalite Koordinatörü Emine Ertürk ve SKS değerlendiricisi Hacer Kadıoğlu Süren tarafından 03.06.2024 tarihinde Tosya Devlet Hastanesi ve 04.06.2024 tarihinde Taşköprü Devlet Hastanesi nin tüm birimleri kapsayacak şekilde ülkemiz sağlık sistemi bünyesinde özgün bir model olarak geliştirilen Türkiye Sağlıkta Kalite Sisteminin sağlık hizmet sunumunda ulaştığımız başarı düzeyinin sürdürülmesi ve bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak amacıyla Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmeleri yapılmıştır.

Yapılan değerlendirmelerde hastane yönetimleri ile birlikte koordineli çalışılarak sağlık hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına katkılarından dolayı Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz" denildi.

Editör: Mehmet Salman