Kastamonulu iş insanı ve Özel Nefes Hastanesi ortaklarından Yaşar Çelik’in sahibi olduğu Furkan Plastik Ambalaj firmasının Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi’ne Novabant markası ile yapacağı “Koli Bantı ve Ambalaj” fabrikasının temeli bugün gerçekleşen tören ile atıldı.

Hız kurallarına dikkat! İnebolu'da sürücülere uyarı ve teşekkür Hız kurallarına dikkat! İnebolu'da sürücülere uyarı ve teşekkür

Kesilen kurban ve yapılan duanın ardından Taşköprü OSB alanında 10 dönümlük alanda kurulacak fabrikanın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Fabrika sahibi Yaşar Çelik’in yanı sıra temel atma törenine, Taşköprü önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü OSB Bölge Müdürü Betül Cebeci, Özel Nefes Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Altıkulaç, Altıkulaç İnşaat Sahibi ve fabrikanın müteahhitliğini üstlenen Mahir Altıkulaç katıldı.

Çelik; “Yaklaşık 30 kişi istihdam ederek başlayacakları faaliyetleri bünyesinde baskılı ve baskısız koli bantı, streç flim ve ambalaj malzemeleri üretimi yapılacaktır” dedi.

taşköprü temel atma (1)

Kaynak: Taşköprü Haber