AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi

2024 Mahalli İdareler Seçimi’nde AK Parti’nin 19 ilçe belediye başkan adaylarını açıklamasıyla birlikte Taşköprü’nün adayı ise önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Arslan oldu.
Taşköprü ilçemizde 10 yıl boyunca Belediye Başkanlığı görevini yürüten önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan AK Parti tarafından bugün düzenlenecek olan aday tanıtım toplantısına davet edildi.


HÜSEYİN ARSLAN KİMDİR?

Aslen Kastamonu Taşköprülü olan Hüseyin Arslan 05 Ocak 1956 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Aşağıçayırcık köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Taşköprü ilçesinde, Yüksek öğretimini 1 Ekim 1977 yılında girdiği Kastamonu Meslek Yüksekokulu Yapı ve İnşaat bölümünden mezun olarak tamamladı.


1981 yılında serbest ticaret hayatına başlayan Arslan, Müteahhitlik alanında 2002 yılına kadar 21 yıl boyunca faaliyetlerini sürdürdü. 1999 yılında Taşköprü’de oluşturduğu ve öncülüğünü yaptığı Taşköprü Tarım Hayvancılık ve Orman Ürünleri A.Ş. (EKOL KONTRPLAK)’ı kurdu. Şirket bu alanda halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Arslan 1999 yılından günümüze kadar bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.


Arslan 1991-2008 yılları arasında Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüttü.
2005 Yılında Türkiye Kontrplakçılar Derneği (KONİDER)’in kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığını yaptı.
2009 ve 2014 yıllarında gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimlerinde Taşköprü Belediye Başkanı adayı oldu ve 2 dönem boyunca Taşköprü Belediye Başkanı olarak görev yaptı.
Hüseyin Arslan Evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

Editör: Ercan Çatal