AK Parti milletvekilleri Serap Ekmekci ve Halil Uluay, Tarım Lisesi için yer arayışı noktasında çalışmalar gerçekleştirdi. Milletvekili Ekmekci, “Tarım lisesi eğitim binaları ve uygulama alanları için yer arayışımızı sahada sürdürüyoruz, kısa sürede yer tespitini sonuçlandıracağız” dedi.

AK Parti Milletvekili Fatma Serap Ekmekci yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Tarım ve hayvancılık sektörümüze büyük katkı sunacak, kaynakların daha verimli ve sürdürülebilir kullanılmasına olanak sağlayacak, köyden kente göçün önüne geçmekte avantaj getirecek olan tarım lisesi projemiz için çalışmamızı milletvekilimiz Sayın Halil Uluay ile birlikte hız kesmeden sürdürüyoruz.

Tarım ve hayvancılık alanlarında uygulamalı eğitim verileceği için coğrafya ve büyüklük olarak çeşitli alternatiflerimizi bir bir inceliyoruz. Amacımız, diğer illere de örnek olabilecek kapasitede bir eğitim tesisi ve üretimi hayata geçirmek.

Milletvekilimiz Sayın Halil Uluay ve Çevre, Şehircilik ve İklim İl Müdürü Sayın Oktay Maşrap ile birlikte söz konusu alanlardaki incelememizi sürdürdük ve yer seçimi sürecinde sona yaklaştık. Bakanlıklar arası iletişim ile süreç yürüyecek."

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye Yüzyılı’nda ilimizi her alanda kalkındırmayı ve geliştirmeyi el ve gönül birliği ile istişare içinde sürdüreceğiz.”

WhatsApp Image 2023-08-09 at 15.35.30 (2)

(Haber Merkezi)