AK Parti'nin Kastamonu Belediye Başkan adayı Tahsin Babaş, sosyal market ziyareti sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Babaş, yapılan ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, sosyal yardımların devam edeceğini ve insanların refahını arttıracak yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Babaş, "Sosyal yardımları devam ettirmekle birlikte, insanımızın refahını arttıracak yatırımlar yapacağız" dedi.

Açıklamasında sosyal yardımların önemine vurgu yapan Babaş, "Sosyal yardım, sosyal devletin gereği, anayasamızın, geleneklerimizin ve insani değerlerimizin bizlere yüklediği en önemli sorumluluklardan biri hiç kuşkusuz" ifadelerini kullandı.

Babaş, ayrıca sosyal marketin ihtiyaç sahibi insanlara hizmet vermeye devam edeceğini ve günün koşullarına göre geliştirilerek büyütüleceğini söyledi. Sosyal marketteki ürün çeşitliliğinin artırılacağını belirten Babaş, ihtiyaç sahibi hemşehrilerin barınma, ısınma, çocukların eğitim masrafları ve ulaşım gibi alanlarda da destek olacaklarını ifade etti.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Ayrıca, ihtiyaç sahibi hemşehrilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir iletişim merkezi kuracaklarını söyleyen Babaş, "Sosyal yardım meselesini büyük bir hassasiyetle ve hakkaniyetle yapmaya devam edeceğiz. Asıl mesele insanımızın refahını kalıcı olarak arttırmak" şeklinde konuştu.

Son olarak, Babaş, AK Parti'nin 30 yıldır Türkiye'nin belediyecilikteki markası olduğunu vurgulayarak, "Kastamonu'muzu Gerçek Belediyeciliğe, Eser ve Hizmet Belediyeciliğine kavuşturacağız" dedi.

Editör: Serkan Kebecioğlu