Gün Medya Grup (GMG) Onursal Başkanı Cengiz Aygün adına plaketini GMG Kastamonuspor As Başkanı Erkan Yılmaz aldı… 

GMG Kastamonuspor'un Amed maçı kadrosu BELLİ OLDU GMG Kastamonuspor'un Amed maçı kadrosu BELLİ OLDU

IMG-20231015-WA0028

Kastamonu’da 2022-2023 sezonunda dereceye giren sporculara ve sponsorlara ödülleri düzenlenen törenle verildi. 

2022-2023 sezonu aktif spor faaliyetlerinde dereceye giren sporcular yurt içinde birinci olan, yurt dışında Avrupa, Dünya ve Balkanlarda derece alan sporcular ile ilk üçe giren takımlara ödülleri katılımcı protokol tarafından Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Ödül törenine, AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Adem Keloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapçı, GMG Kastamonuspor As Başkanı Erkan Yılmaz, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Keleş, bazı okul müdür ve öğretmenleri, Kulüp başkanları, veliler ve dereceye giren sporcular katıldı.

Ödül törenine katılımcı protokol tarafından başarı ve teşekkür belgeleri ile sponsor ve emeği ile katkısı geçenlere de plaket verildi.

IMG-20231015-WA0035

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Adem Keloğlu yaptığı açılış konuşmasında, “2022-2023 sezonu aktif spor faaliyetlerinde dereceye giren sporcularımıza yurt içinde birinci olan, yurt dışında Avrupa, Dünya ve Balkanlarda derece alan sporcularımızın ilk üçe giren takımlarımıza ödül vermek için toplanmış bulunmaktayız. Amatör spora maddi ve manevi destek olan sponsorlarımıza değerli yöneticilerimize sayın il idarecilerimize spora katkı veren, tesis anlamında yardımı olan, gerekli siyasilerimize plaket takdimi yapılacaktır. Yıl içerisinde büyük fedakârlıklarla devam eden faaliyetlerinizde sizler en yoğun bir şekilde katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza öncelikli olarak ben gönülden teşekkür ediyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Gelinen emeklerin yapılan tüm faaliyetlerin mutlaka ve mutlaka maddi ve manevi değeri vardır. Bu değeri karşılamak tamamen devletimizin üzerine düştüğünden bazı aksaklıkların olduğu, yeterli ödeneklerin olmadığı ama buna karşı sponsorlarımızın, iş adamlarımızın bunlara destek vererek sporun devamı, geleceğimizin teminatı gençlerimize hizmet etmeleri bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır. Yıl içinde fedakârlık yapan değerli yöneticilerimize, kulüp başkanlarımıza, antrenörlerimize ve sporcularımıza ayrıca sporcularımızın velilerine tekrar gönülden teşekkür ederek 2023-2024 sezonunda da daha büyük başarılar elde etmeyi umut ediyor, hepinize tekrar sevgi ve saygılarımı arz ediyorum. Amatör sporun yapılan faaliyetlerinde önemli olan desteği almak değil, verilen destekleri en iyi şekilde değerlendirebilmektir. Bunu başarıyla elde eden sporcularımız, kulüplerimiz yine aynı şekilde desteğe ihtiyacı olduğunu, yeni sezonda da bu şartlar altında mücadelemizin daha başarılı sonuçlar getireceği inancıyla ben tekrar sponsorlarımıza, yöneticilerimize vekillerimize ve siyasilerimize bundan sonraki faaliyetlerimize, tüm desteği, vereceği inancıyla tesislerimizin en iyi şekilde kullanılmasında bize emek veren Gençlik Spor Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza ve önümüzdeki yıllarda en büyük başarıları umut ettiğiniz olimpiyata başarılı sporcular göndereceğimize inandığımız branşlarımızda hepinizin faaliyetleriyle büyük başarılar elde edeceklerine söz veriyor hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah Velilerimiz ve sporcularımızdan da razı olsun. Teşekkürler” dedi.

IMG-20231015-WA0034

Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’da yaptığı konuşmasında, “Amatör Spor, Türk Sporunun her daim kalbi olmuştur. Bizler de bu bilinçle 9 – 15 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftamızı çeşitli etkinliklerle kutladık. Bu etkinlikleri gerçekleştirirken sporun 7’den 70’e birleştirici gücünü hep birlikte bir kez daha görmüş olduk. Özellikle gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, yine gençlerimizin hayatlarında birçok zorluğun üstesinden gelmesinde, geleceğimiz olan çocuklarımızın ise hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinde temel faktördür.

Sporda başarının gelmesinde en önemli etkenlerden tesisleşme, ilimizde çok ciddi iyileştirme ve yeni yatırımlarla yapıldı. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Kastamonu Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve Kaymakamlarımız seferber oldular. Ben de şahsım, kurumum ve çalışma arkadaşlarım adına emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Artık Kastamonu’muzun her ilçesinde gençlerimizi başarıya götürecek modern spor tesislerimiz var. Şimdi sporcularımıza düşen görev var olan tesislerimizi doldurarak yaşatmak.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına girdiğimiz bu günlerde Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezimiz de tamamlanmak üzere. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Yatırımları sonucu “Anıt Tesis” gözüyle bakabileceğimiz Bu muhteşem kompleks çok kısa süre içerisinde Türk Sporunun hizmetine girecek.

Çok rahat bir şekilde ifade edilebilir ki; Kastamonu’muz artık bir “SPOR KENTİ” olmuştur.

Tesis, sporcu ve antrenörlerimizin var olduğu ilimizde amatör spor kulüplerimizin de yaşatılması mühim. Bu kulüplerimizin yaşatılması, sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için desteğe ihtiyacımız var.

Sponsorluk çalışmalarını daha da genişleterek, gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumları teşvik etmeli, böylece spor bilinci ve kültürünün oluşmasına katkı sağlamalıyız.

Gerçekleşen sponsorluk çalışmaları ile bu akşam ödüllerinin takdim edileceği ulusal ve uluslararası dalda başarı elde ederek ilimizi ve tabii bizleri gururlandıran sporcularımızın olması ayrı bir mutluluk kaynağımızdır. Sözlerime son verirken, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’ın dile getirdiği gibi “Amatör Spor gönül işidir, Sevdadır. Amatörler Türk Sporunun gerçek kahramanlarıdır” diye konuştu.

IMG-20231015-WA0032

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi programda yaptığı konuşmasında, “Spora gönül, emek ve zamanını veren tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve idarecilerimizi saygıyla selamlıyorum.

Kastamonu, sporun farklı dallarında köklü bir tarihi geçmişe sahip. İlimizde sporun gelişmesine katkı sunan spor insanlarından ebediyete irtihal edenlere rahmet diliyorum. Futbol, basketbol, atletizm, bisiklet ve sayamayacağım nice branşta kulüpler kuruldu, sporcular yetişti Kastamonu’da.

Spor altyapımız AK Parti iktidarımız boyunca katlanarak gelişti ilimizde. Her ilçemizin bu gelişimden pay almasını sağladık ve Türkiye Yüzyıl’ında bu çabamız artarak sürecek. Okul kulüplerimiz, bu yıl ilk öğrencilerini alan Spor lisemiz ve üniversitemiz ile ilk, orta ve yükseköğretim sürekliliğinde spor eğitimini bilimsel rotada sürdürüyoruz.

Amatör sporun sürdürülebilirliğinde yerel yönetimlere, kurumlara ve özel sektöre görev düşüyor. Kastamonu’yu “spor ili” yapmak için meslek odalarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin de katkısı ile gelin hep birlikte emek verelim, sporun her yaşa yayacak projelere imza atalım. Amatör spora elimden gelen desteği istişare ve imece ruhu ile vereceğimi bir kez daha ifade ediyorum” dedi. (Cengiz MUHZİROĞLU)

IMG-20231015-WA0023

IMG-20231015-WA0024

IMG-20231015-WA0027

IMG-20231015-WA0025

unluspor