Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

Belediye Meclis üyeleri açıklanmıştı. İYİ Parti de Kastamonu’da meclis adaylarını açıklayan ilk partiydi. Kadir Yalçın canlı yayında aday listelerinin değiştiğini açıkladı. Yalçın açıklamasında; 
Yalçın aday listelerinin değiştiğini şu sözlerle açıkladı; “Listelerimizi beraber yaptık. Merkez İlçe Başkanımız, İl Başkanımız Demokrat Parti İl Başkanı, Deva Parti İl Başkanı ve ben 5’imiz beraber oturduk. Pırıl pırıl tertemiz bir meclis listesi yapalım, insanımız görünce desinki ‘Bu insanlar bir araya gelmişler, bu insanların bir derdi var, bunlar hizmet etmek istiyor’ desinler istedik. Başka partilerden kimse yok bizde. İçinde akademisyenlerin de, mimarların da olduğu bir ekibi Belediye Meclisi’nde oluşturduk. Tertemiz, pırıl pırıl arkadaşlarımız bunlar. Kontenjan adaylarımız da aynı şekilde pırıl pırıl insanlar. Biz bu ekibimizle Kastamonu Belediyesi’ne talibiz. En güzel hizmetleri de yapacağımıza inanıyoruz.

“Yeni listeyi görürsünüz yakında”

Gazeteci Ali Sağır’ın kontenjanda bulunan 2 mühendis ve 1 mimar aynı mı sorusu üzerinde Yalçın; “Onları da değiştirdik. Yeni listeyi görürsünüz yakında.  Kontenjanda da değişiklikler oldu. Meclis adaylarımızda da değişiklikler oldu. Ufak tefek değişiklikler yaptık.” diye konuştu.

“Demokratik Sol Parti gönül desteğini veriyor”

Gazeteci Ali Sağır’ın “O zaman dediniz ki gönüllerin Kastamonu ittifakını kurduk. 5-6 partiden bahsedildi. İYİ Parti ve Demokrat Parti dediniz. Daha sonra artacak dediniz. Bir gelişme var mı?” sorusuna Yalçın; 
“Deva Partisi resmi olarak geldi. Demokratik Sol Parti gayri resmi olarak geldi. Bunlar bize, ekibimize, projelerimize inandıkça emin olun bu partilerin de sayısı çoğalacak.”

Demokratik Sol Parti’nin Cumhur İttifakı içinde olduğu söylenen Yalçın, “Şu an resmi olarak değil. Gönül desteğini veriyor.” Dedi. (Ercan ÇATAL)

Muhabir: (Ercan ÇATAL)