İThai Boks Ayyıldız Spor Kulübü Antrenörü Bekir Shukakidze’ye, Muay-Thai Dünya Şampiyonasında Türk Milli Takım Antrenörü olarak görev alıyor. 

2023 IFMA Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası 29 Eylül-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Şampiyonada 65 Ülkeden 1000’e yakın sporcu bulunuyor. Milli takım kadrosunda aynı zamanda ilimiz Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Mahmut Naim Karaman Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan Yavuz Yılmaz ve Hasan Yavuz Keleş’de yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak Milli Antrenör Bekir Shukakidze şunları söyledi:

Diyarbakır'da Kırmızı Grup derbisi nefesleri kesecek Diyarbakır'da Kırmızı Grup derbisi nefesleri kesecek

“Şampiyonaya oldukça yüksek tempoda hazırlık yaptık. Bende Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından Türk Milli Takımı Antrenörü olarak görev aldım. İnşaAllah iyi bir derece alarak ülkemizi temsil edeceğiz. Buradan Gençlik Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak’a, Şube Müdürümü Erdun Mutlu’ya, Seydiler Milli Eğitim Müdürü Serhat Keleş’e,  Seydiler HEM ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Turgut Burak Üner’e ve sporcularımızın okul müdürü olan Seyyid Zülfiker Vakfı Mahmut Naim Karaman Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hacı Murat Eroğlu’na, son olarak il temsilcisi Mustafa Tuncel’e çok teşekkür ediyoruz.”