İftara Seydiler kaymakamı Kezban Yerlikaya Akpınar, İl Müftüsü Bekir Derin, Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Başkanı işadamı Hüseyin Akpınar, Seydiler Müftüsü Metin Kara, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, İl J. Komutanı J. Alb. Zafer Özden, Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, İşadamı ve Esnaflar, Muhtarlar, bazı Kurum ve Kurulu Müdürleri ile STK Başkan ve Yöneticileri başta olmak üzere yurtta kalan öğrenciler ile diğer davetliler katıldı.

Seyyid Zulfikar (1)

Kur’an-ı Kerim Tilaveti, İlahilerle başlayan iftar programında semazen gösterisi de yapıldı.

Karton çay bardağı bir mahallenin geleceğini belirledi, itirazlar beraberinde geldi Karton çay bardağı bir mahallenin geleceğini belirledi, itirazlar beraberinde geldi

Seydiler’de iftar programlarını geleneksel hale getiren Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Başkanı Hüseyin Akpınar yaptığı konuşmasında, Geleneksel hale gelen iftar programımızı bu yılda yapmak nasip oldu. Bugünleri bizlere nasip eden rabbime binlerce kere razı olsun. Birlik ve beraberlik içinde, kaynaşma ve dayanışma içinde iftar programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu iftar programımızda bizleri yalnız bırakmayan gelerek bizleri onurlandıran tüm konuk ve davetlilerimize, yurdumuzda kalan öğrencilerimize vakfımız adına çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hakkımızdan da bu mübarek Ramazan ayında okunan Kur’anlar ve edilen dualar ve mübarek geceler hürmetine ilçemizi, ilimizi, ülkemizi ve Alem-i İslam’ı her türlü musibetten, bela ve hastalıklardan muhafaza etmesini diliyorum. Bu ramazan ayı hüsnü hürmetine de Rabbim herkese sağlık sıhhat ve mutluluk versin. Sıkıntı dert, keder ve hastalık vermesin.  İftar programımıza katıldığınız içinde hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Seydiler Kaymakamı Kezban Yerlikaya Akpınar da, “Bir ramazan ayını daha idrak ediyoruz. Ramazan ayı sevgi, saygı, hoşgörü, heyecan dolu olması üzere birleştirici bir ay. Ramazan ayının ikinci gününde açıkçası bu kalabalık ortamda bir arada, birlikte olmaktan ve bulunmaktan dolayı da çok mutluyum. Bu iftar programı organize edenlere, katkı ve destek verenlere ve tüm katılımcılarımıza da çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ile bir arada olmak katılımcılarımızla bir arada olmak ve vakit geçirmek, bu manevi atmosferde bir arada olmak hepimiz içinde çok önemli, güzel bir iftar programı oldu.  İnşallah Ramazan Bayramında da rabbim bir arada olmamızı hepimize nasip eder” dedi.
(Cengiz MUHZİROĞLU)

Muhabir: (Cengiz MUHZİROĞLU)