Törene Seydiler Kaymakamı Cihat Abukan, AK Parti Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul, İl Müftüsü Bekir Derin, Seydiler İlçe Müftüsü Metin Kara, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Demirkıran ve çok sayıda davetli katıldı.

Seydiler İlçe Müftüsü Metin Kara, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretimi Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sayesinde hafızlarımızın sayısı ve niteliği giderek artmaya başlamıştır. Özellikle Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ilçemizi temsil eden hafızlarımız il, bölge ve Türkiye’de dereceler elde etmişlerdir. Bugün 113 erkek, 70 kız öğrencimiz hali hazırda hafızlık eğitimlerine devam etmektedirler” dedi.

Seyid Zülfikar Vakfı Başkanı Hüseyin Akpınar da “Hafızlık öğrencilerimizden emeğini esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.

Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin ise “Seydiler gibi bir ilçemizde böyle bir müessesenin varlığı, hafızlarımızın varlığı bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul da konuşmasında şunları ifade etti:

“İlk defa İmam Hatip okullarında program çeşitliğine gidildi. Hem akademik hem de milli ve manevi değerlere öğreten bu müesseselere milletimiz hakikaten büyük bir teveccüh gösteriyor. Türkiye genelinde hafızlık programı uygulayan ve akademik çalışmalara katılan 18 bin öğrencimiz var. Milletimiz sahip çıkıyor.”

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan ilahi dinletisi, semazen ve mehteran gösterisinin ardından Kur’an-ı Kerim ziyafeti, yeni hafızlardan Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek hafızlara belgeleri takdim edildi. (Haber Merkezi)

seydilerhafizlar (1)seydilerhafizlar (3)