Şenpazar ilçe belediye başkanlığı için yönetimin 15’de 15 oylamasıyla İl Başkanlığına sunulan Sebahattin Bağ’ın aday gösterilmeyip başka bir ismin aday gösterilmesine tepki gösteren 15 yönetim kurulu üyesinden Hayrettin Erdoğan, Salim Çelik, Yakup Karabeyin, İsmail Koca, Turgay Akdoğan, Necati Eryılmaz, Erdal Erdoğan ve Erdal Top olmak üzere 8’i istifa etti.

Hayrettin Erdoğan, aynı zamanda İl Genel Meclisi (İGM) adaylığından da çekilme kararı alırken , sosyal medya üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde ilçe başkanının önerdiği ismin dışında bir aday çıkarmayı desteklediklerini bu nedenle istifa kararı almalarıyla sonuçlanan süreci aktardı.

Vidinlioğlu: “Benim bayramlık ağzımı açtırmayın” Vidinlioğlu: “Benim bayramlık ağzımı açtırmayın”

Erdoğan'ın istifa kararına dair sosyal medya açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"31 Mart yerel seçimlerinde partimizin Şenpazar İlçe Belediye Başkan Adayını belirlemek amacıyla çalışmalara başladığımızda İlçe Başkanımız Mustafa Arslan, Suat Saygın’ın başkan adaylığı için isminin gündemde olduğunu ancak kendisinin bu isme rızasının olmadığını ifade ederek bir aday daha çıkarmayı teklif etti. Yönetim Kurulu olarak biz de bu öneriyi destekledik. İlçe Başkanımızın önerisi ile Sebahattin Bağ’a adaylık teklifi götürüldü. Bu teklifi 15 kişilik yönetim kurulunun 15 üyesi de kabul etti. Sebahattin Bağ teklifi kabul ederken yönetimin kendisini destekleyip desteklemediğini sorduğunda, 15 kişilik yönetim kurulu olarak oybirliği ile Sebahattin Bağ’ın adaylığını destelediğimizi kendisine deklare ettik. Adaylık süreci sonuçlandığında İlçe Başkanı Mustafa Arslan’ın önerisi üzerine aday teklifi götürülen 15 kişilik yönetim kurulunun tamamının desteklediği Sebahattin Bağ değil Sayın Suat Saygın Milliyetçi Hareket Partisi Şenpazar İlçe Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir. Yönetim Kurulu üyelerinin tamamının özgür iradesi değerlendirmeye alınmadığı için Mustafa Arslan’ın Başkanlığındaki Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeliği aday adaylığından çekildiğimi üzülerek kamuoyuna duyurmak zorunda kalıyorum. Üyesi olmaktan onur duyduğum Milliyet Hareket Partisi’ne bir nefer olarak hizmet edeceğimi bildirir, saygılar sunarım."

Editör: Serkan Kebecioğlu