2019 yılında AK Parti'den belediye başkanı seçilen ve o günden beri ilçeye önemli hizmetler sunan Yaşar, bağımsız aday olarak hizmetlerin devamını taahhüt ediyor. Özellikle Kerte Seyir Terası Yolu, Horma Kanyonu Yürüyüş Parkuru, Pınarbaşı Çevre Yolu gibi projelerle ilçenin turizm potansiyelini artıran Yaşar, adaylığını destekleyenlerin ve oy verenlerin desteğine talip olduğunu belirtiyor.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Bağımsız adaylık sürecinde duyurduğu video konuşmasında Yaşar, geçmiş dönemde gerçekleştirdiği hizmetleri vurgulayarak, gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla çalışacağını ifade etti. Şenol Yaşar, belediye başkanlığını kişisel çıkar aracı olarak görmediklerini, sadece ilçeye en iyi hizmetleri sunma amacıyla yola çıktıklarını dile getirdi.

Pınarbaşı'nın turizmdeki potansiyeline vurgu yaparak sözlerine devam eden Yaşar, ilçenin ve halkının desteğiyle daha ileriye taşıyacakları hedeflerini açıkladı. Yaptığı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştiren Yaşar, hizmette istikrar ve Pınarbaşı halkının sandıkta olacağını vurgulayarak, yeni seçim sürecine hizmet aşkıyla dolu olarak girdiğini belirtti.

Bağımsız adaylığıyla ilgili halka seslenen Yaşar, gelecek seçim sonuçlarının ilçenin ve halkının geleceği için önemli olduğunu ifade etti.


Yaşar'ın videosunda kullandığı ifadelerin tamamı şu şekilde oldu:

"Kanyonlar şehri Kastamonu turizminin amiral gemisi Pınarbaşı’nın güzel insanları; sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Yine yeniden sizlere hizmet etmek için bu defa bağımsız belediye başkan adayı olarak sizlerin karşısındayım.

31 Mart 2019 seçimlerinde sandıktan zaferle çıktığımız günden bu yana, parti ayrımı yapmaksızın, tüm Pınarbaşı’nda, AK Parti Belediye Başkanı olarak 5 yıl boyunca gururla hizmet ettim. Bu defa 31 Mart 2024 seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayı olarak, herhangi bir partiyle gönül bağı olsun olmasın tüm Pınarbaşılıların desteklerine ve oylarına talibim.

Şunu bilmenizi isterim, bu kardeşiniz 5 yıldır Belediye Başkanı mı? Hizmetleriyle Pınarbaşı’nı belli bir yere çıkardı mı? İlçeye girildiği andan itibaren Pınarbaşı’nı bambaşka bir çehreye büründürdü mü?
Şahsi çıkarlarına değil, Pınarbaşı’na hizmet etti mi? İşte bu yolda nasıl şu ana kadar geldiysek bundan sonra da yine aynı şekilde devam edeceğiz. Biz Belediye Başkanlığını ticaret aracı olarak görmüyoruz. Ticaret yapmak için de gelmedik, gelmeyeceğiz, biz belediye başkanlığını sadece ve sadece ilçeye ve siz kıymetli Pınarbaşılılara en iyi hizmetleri getirme aracı olarak görüyoruz.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz dikmeyen, bizden yolsuzluk usulsüzlük talep etmeyen, Belediye imkanlarını şahsi çıkarları uğruna kullanmak istemeyen herkesle; hiç ayrım yapmadan, hep birlikte ve beraberce yaşamayı hedefliyoruz.

Pınarbaşılı hemşehrilerime soruyorum: “Şimdi gözlerinizi kapatın ve 5 yıl öncesine dönün, gözlerinizi açtığınızda tamamlanmış Horma Kanyonu önündeki mesire alanını görüyorsanız, 1 yıl içerisinde ilçeye girmiş yaklaşık 120 bin turisti görüyorsanız, sentetik çim sahayı ve kapalı spor salonunu görüyorsanız ve şehirlerarası otobüs terminalini görüyorsanız, yenilenmiş yolları ve belediyemize kazandırdığımız 15 aracı görüyorsanız, ışıl ışıl aydınlatılmış caddelerimizi görüyorsanız, ilçemize kazandırılan çevreyolunu görüyorsanız, elinizi vicdanınıza götürün ve söyleyin; organize bir saldırı halinde yapılan karalama kampanyası neyi hedefliyor?
Fakat Pınarbaşı halkı zeki, oynanan oyunu görür ve kendisine oynanan bu oyuna asla ama asla izin vermez. Çünkü hizmeti getiren biziz. Yaptık ve yine yapacağız.
2029’a kadar da yine Pınarbaşı Belediyesi’nde yine güzel hizmetleri getirmeyi devam edeceğiz.
Biz daha ileri, daha ileri diyoruz ve bunun için de bu seçimde nerede ne tür eksiğimiz var ise, bunları telafi ederek daha başka çalışma esaslarıyla inşallah yolumuza devam edeceğiz.


Bu sırada sizden ne mi bekliyoruz? İstikrar, istikrar.
Biz hizmette, siz sandıkta.

Bugün geldiğimiz noktada yeni seçim sürecine giriş yaparken, yine Pınarbaşı ve sizlere hizmet etme aşkıyla doluyum.

Pınarbaşı’na ve bu topraklarda yaşayan siz hemşehrilerime hizmet etmek için yola çıktım. Belediye Başkanlığı dönemimi bu hayalin ve bu amacın peşinde koşarak geçirdim. Hiç durmadan hiç yılmadan her yerde her platformda her aşamada her dakikada çalışarak ve tırnaklarımla kazıyarak Pınarbaşı dedim. Siz değerli hemşehrilerimin desteğiyle de ilçemize en üst düzeyde hizmet etme amacına ulaştım.

Milletimizin her iradesinde olduğu gibi bu seçim sonucunun da başımızın üzerinde yeri var. Seçim sürecinin de sonucunun kanyonlar şehri ve Kastamonu turizminin amiral gemisi Pınarbaşı’mıza ve siz kıymetli Pınarbaşılılara hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Pınarbaşı Belediye Başkanı adayı olarak sizce en iyisi, en donanımlısı, en doğrusu kimse onu seçeceğinize olan inancım tamdır. Bu can bu bedende oldukça siz kıymetli Pınarbaşılı hemşehrilerimin ve Pınarbaşı’nın her daim emrine amadeyim.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun, kendimi size, sizi rabbime emanet ediyorum, kalın sağlıcakla."

Editör: Serkan Kebecioğlu