Rektör Topal'dan farklılıklara çözüm için bir araya gelme vurgusu Rektör Topal'dan farklılıklara çözüm için bir araya gelme vurgusu

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü görevine ikinci kez atanan Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, başkanlığında Üniversite Senatosu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Senato üyelerine ilk dönemdeki gayretlerinden ötürü teşekr eden Rektör Topal, ikinci dönemde yapılacak çalışmaların yol haritasını paylaştı.

Rektör Topal, konuşmasında, öğrenci odaklı çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak, daha yoğun bir çalışma programının hedeflendiğini belirtti.

Bilimsel yayın ve proje çalışmalarının artan bir ivmeyle devam edeceği, Ar-Ge faaliyetleri ve Kamu-Sanayi desteklerinin tüm akademisyenleri içine alacak şekilde yayılması hedeflerinin önemli başlıklar olduğunu aktardı.

Bu amaçla Senato ve akademik birimlerle düzenli toplantılar yapılacağını da ifade etti.

Üniversitenin nitelik ve kalite artırma çalışmalarının da sürdürüleceğini belirten Rektör Topal, akreditasyon süreçlerine odaklanacaklarını ve proje başvurularını teşvik edeceklerini ifade etti.

Teknik projelerin yanı sıra, şehir ve bölgeye hizmet edecek sosyal projelere de önem vereceklerini vurguladı. Staj ve işyeri eğitimlerinin niteliklerini artırmak için hedef odaklı çalışacaklarını ve nitelik ve kaliteyi gözeterek uluslararasılaşma çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

senato (3)

(HABER MERKEZİ)