Kongreye CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Parti Meclis Üyesi Hikmet Erbilgin, Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak ve çok sayıda partili katıldı.

BÜYÜKDEMİRCİ: “SORUMLULUĞUMUZ ARTTI”

Kongrede divan başkanlığı görevini yürüten Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Eda Büyükdemirci burada yaptığı konuşmada her düzenin kadınlar üzerinden tarif edildiğini, bu sebeple kadınların yaşadığı topraklar için mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiklerini ancak mücadelelerinin henüz bitmediğini ifade eden Büyükdemirci, “Bugün karşımda duran, kendilerinin ve ülkesinin geleceği için gözünü sakınmadan, yılmadan mücadele eden canım kadın yoldaşlarım…  Her birinizi kucaklıyorum.  Ellerinizde broşürlerinizle çaldığınız her kapı kentlerde aydınlığa açıldı. Anadolu’nun dört bir yanında her sabah açtığımız parti kapılarımız bu ülkede umuda açıldı. Ancak mücadelemiz bitmedi. Sorumluluğumuz arttı. 31 Mart bizlere göstermiştir ki; eşitsizlik, yoksulluk, gericilik memleketin dört bir yanını çepeçevre sarmışken halkımız bizlere, ‘bir umudum sizde’ demiştir” şeklinde konuştu.

Sema Akıncı Güven Tazeledi (2)

AKINCI: “KADINLARIMIZI CHP’YE DAVET EDİYORUM”

Yeniden CHP İl Kadın Kolları Başkanı seçilen Sema Akıncı burada yaptığı konuşmada, “İşsizlikle ilk biz kadınlar yüzleşiyoruz. İşte tüm gayretimiz bu gidişatı değiştirmek, adalet ve eşitlik dolu günleri hep birlikte inşa etmektir” dedi.

CHP Kastamonu’dan vatandaşa protesto çağrısı CHP Kastamonu’dan vatandaşa protesto çağrısı

Kastamonu’nun kadınları için daha iyi ve güzel işler yapmak istediklerini söyleyen Akıncı, “Buradan çıkacak iradenin, partimizin iktidar yolculuğuna mütevazi ama kararlı bir katkı yapacağını hep birlikte göreceğiz. Buradan kadınlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Sema Akıncı Güven Tazeledi

Sema Akıncı’nın yönetim listesi şöyle:

Gülcan Büyükdemirci, Hamiye Yılmaz, Şadan Keleş, Damlagül Yazıcıoğlu, Ayla Burkucu, Sibel Aydemir, Nurten Abasıyanık, Şebnem Şenay Berber, Sema Tarakçı, Şerife Ceyda Atılgan, Özlem Şenel, Nimet Kalemci, Şengün Başıdinç, Sevil Veren…

Muhabir: Serkan HORUZ