Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya için aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, parti il ve ilçe yönetimi ile şok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda konuşan CHP Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya, 5 yılda Araç’ta 500 kişiye istihdam sağladıklarını ve ilçenin kronikleşmiş sorunlarını çözdüklerini ifade etti.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE ÇÖP ARABASI YOKTU”

Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya şunları söyledi:

“Birçok hizmeti ilçemize kazandırmanın sevinci ve gururu içerisindeyim. İlçemiz sanayi sitesinin yol ve kanalizasyon sorununu çözerek, hem kötü bir görüntüyü hem de sağlıklı yollara kavuşturduk. İlçemizde istihdamı artırmak için yeni firmaların açılmasını sağladık. İlçemizde ayrıca Solo Türk’ün malzemelerini yapan bir fabrikanın daha açılmasını sağladık. Bu sayede 500 kişiye istihdam sağladık. Şuanda Karabük ve Kastamonu’dan bile servisle Araç’a işe gelen vatandaşlarımız var. Göreve geldiğimizde çöp arabası yoktu. Emanet olarak Daday Belediyesi’nden temin ettiğimiz çöp aracımızla hizmet etmeye çalıştık. Sonra araçlarımızı aldık.”

“İLÇEMİZİN SU SORUNUNU ÇÖZDÜK”

“Göreve geldiğimizde bir haftayı bulan su kesintileri oluyordu. Biz göreve geldikten sonra projeleri hazırladık. İki tane kuyunun yeniden yapılmasını sağladık. Ayrıca bir vatandaşımızın tarlasından çıkan suyu satın aldık ve ilçemizin 100 yıllık su sorununu çözdük. Artık su sorunumuz kalmadı. Kış festivali gerçekleştiriyoruz. Bizim amacımız kışın bir farkındalık gerçekleştirmek ve turizme bir ivme kazandırmaktır. Yöresel ürünlerimize çok özen gösterdik. Göce Çorbası ve Tül Çöreği’nin coğrafi işaretini aldık. Araç Gazozu’nu tekrardan üretmeye başladık.”

“DEVLETTEN HİÇ YARDIM ALMADIK”

“Araç’ta fitness salonu açtık. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmeleri için bunu gerçekleştirdik. Halı sahayı önceki dönem belediye başkanı Kaymakamlığa vermiş. Biz buranın bize devredilmesini istedik devretmediler. ‘1 yıl süremiz var’ dediler. 1 yıl bizi değil gençleri beklettiler. 1 yıl sonra biz devraldık ve sıfırdan kendimiz yaptık. Devletten hiç yardım almadık. Bu sahayı kendi imkanlarımızla gençlerimizin hizmetine sunduk.  Çocuk parklarımızı değiştirdik ve yeni parklar açarak ilçemize 17’ye yakın park kazandırdık. 2024 yılında da belediye parkımız çok güzel bir görüntüye kavuşacak. Projemizi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi hazırladı. Şuanda yatırım programına aldık. Yüzme havuzunun da kurulumunu yaptık. İnşallah yaz aylarda vatandaşlarımız kullanacak. Sahipsiz sokak hayvanları için çok güzel modern bakanlık onaylı proje yaptık. Kendimiz hazırladık. Bunu yine belediyemizin imkanlarıyla yaptık. Şuanda çevre düzenlemesi kaldı. Seçimden önce orayı kısmen açmış olacağız.”

“KOOPERATİFLEŞEREK UCUZ KONUTLARI KENDİMİZ YAPACAĞIZ”

“İmar uygulamalarında çok büyük sorunlar vardı. İlçede imara açılmış alan yoktu. Üç tane bölgeyi imara açarak vatandaşlarımızın konut yapabileceği bir alanlar oluşturduk. Yeni alanda da kooperatifleşerek ucuz konutları kendimiz yapacağız.  Göreve geldiğimizde bir yıllık bütçemiz kadar borcumuz vardı. Şuanda bizim o Araç’ı teslim ettikleri kişiye 2 buçuk milyon borcumuz kaldı. Onu da öderiz ama Araç’ın hakkını çalan adama öyle kolay para ödenmez. Araç’a yeni ve modern bir cami kazandırdık. İnşallah caminin yanındaki tuvaletleri de yapacağız. Son olarak asrın projesi doğalgaz. Biz göreve geldiğimizde kendi arkadaşlarım bile inanmadı. Ama inanmak sorunun yarısını çözmek demek. Bakan Fatih Dönmez benim okul arkadaşım. Ona sordum ‘buraya doğalgaz nasıl gelir’ dedim. ‘Oraya gelmez’ dedi. Peki nasıl yapacağız dedim. ‘Bunu yapabilmeniz için Cumhurbaşkanının imzalaması lazım’ dedi. Bizde uğraştık Cumhurbaşkanına imzalattık. Kendisine teşekkür ediyorum. Şuanda Araç’ın yüzde 65’i gaz kullanıyor.”

Ilkekarabacak Arac

KARABACAK: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ BELEDİYELERİ YÖNETTİKLERİ ŞEHİRLERE UMUT OLUR, IŞIK OLUR, NEFES OLUR”

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Dilek İlke Karabacak şu ifadeleri kullandı:

“Biz, 2019’da Araçlı hemşerilerimizden bir şans istedik. Dedik ki; Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Satılmış Sarıkaya Başkanıma şans verin. Araç için çalışalım, Araçlılar için çalışalım, bu şehri güzelleştirelim dedik. Hatırı sayılır bir farkla da seçimi kazandık. Bize gönlünü açan, bu güzel ilçeyi Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğiyle buluşturan tüm Araçlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin yarınlarının teminatıdır. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri yönettikleri şehirlere umut olur, ışık olur, nefes olur. Bizim belediyelerimizde arsızlık olmaz, yolsuzluk olmaz, namussuzluk olmaz. Bizim belediyelerimizde çalışmak olur, gayret etmek olur, vatandaşın hakkını hukukunu korumak olur. Çünkü bizim işimiz gücümüz Araç, İşimiz gücümüz Kastamonu, İşimiz gücümüz Türkiye’dir.”

“BAHANE ÜRETMEDİK, TOP ÇEVİRMEDİK”

“2019’da Araç’ta seçimi kazandıktan sonra bahane üretmedik, top çevirmedik. AKP’nin borç batağına sapladığı Araç Belediyesi’ni ayağa kaldırdık.  Sanayi sitesinden cadde ve sokaklarına bu şehrin birçok alt yapı sorununu çözdük. Bu şehirde tekstil fabrikaları kurulmasına öncülük ettik. Yüzlerce Araçlıya istihdam olağanı yarattık. Belli kişilere, yandaşlara hizmet eden bir belediyeden Araçlılara hizmet eden bir belediye var ettik. 5 yıl boyunca belediyeyi adaletle yönettik. Çalışanlarımızın hakkını hukukunu koruduk, kimsenin işiyle, aşıyla uğraşmadık. İsrafla mücadele ettik. Harcama yaparken de, yatırım gerçekleştirirken de asıl patronun halk olduğunu unutmadık.  Her kuruşun hakkını millete verdik. Araç’ı yeniden Kastamonu’nun parmakla gösterilen ilçesi haline getirdik.  Araç’ın köylerinde, çöp sorunu vardı. Araç’ın köylerinde su sıkıntısı vardı.  Uzak yakın demedik, eveleyip gevelemedik. “Nasıl olsa köyler belediye seçimlerinde oy kullanmıyor” demedik. Araç’ın köylerine çöp konteynerini de biz götürdük, su sıkıntısı olan köylere tankerle suyu da biz taşıdık. Tüm bunları her türlü sabote girişimine, pandemiye, ekonomik krize, İller Bankası’ndan gelen paylarda yüksek kesintiler yapılmasına rağmen başardık. Buradan bu başarının mimarı olan, kimsenin başını öne eğdirmeden Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir belediyecilik anlayışı ortaya koyan Satılmış Sarıkaya Başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum.”

“BU GÜZEL MEMLEKETİ DAHA İLERİ TAŞIYALIM”

“Sözlerime son verirken dün olduğu gibi bugünde, yarında hep yanı başında olacağımız kıymetli Araçlı hemşerilerimize seslenmek istiyorum; Gelin yine yan yana duralım, el ele verelim. Bu güzel memleketi nasıl hep birlikte ayağa kaldırdıysak; Şimdi de bu güzel memleketi daha ileri taşıyalım. Satılmış Sarıkaya Başkanımla birlikte Araç’ı el birliğiyle daha da büyütelim, daha da güzelleştirelim. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olsun. Kazanan Yuvamız Araç olsun Kazanan Araçlılar olsun.”

Chparac (2)Chparac (1)Chparac (6)Chparac (5)Chparac (3)Chparac (4)

Editör: Serkan Kebecioğlu