11-14 Şubat tarihleri arasında Samsun’da yapılan Muay Thai Karadeniz Bölge Şampiyonası’na katılan Kastamonu Thai Boks Ayyıldız Spor Kulübü sporcuları 4 Altın, 3 Gümüş 1 Bronz madalya ile geri döndü.

Kardelen Çıplak ve Cihat Baykuş yirmi üç yaş altı (U23) kategorisinde birinci gelerek altın madalya kazanırken, Yiğit Şişman Üst genç kategorisinden, İsmail Arda Kürsü ise alt genç kategorisinden birinci gelerek altın madalyanın sahibi oldu. 
Ahmet Arda Okur U 23 kategorisinden ikinci, İrem Nur Tiraki ve Elif Güveneci alt genç kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyanın kazananları oldu.

Selin Gültekin ise Üst genç kategorisinden bronz madalya kazandı.

2. Lig Play-Off tarihleri açıklandı 2. Lig Play-Off tarihleri açıklandı

Büyük başarıyla dönen 8 sporcudan 7’si Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Başarılarından dolayı spor kulübü antrenörü Bekir Shukakidze sporcularını tebrik etti. 

Samsundamadalyalarısüpürdük-1

Antrenör Harun Raşit Eski yönetiminde Kastamonu Ring Spor Kulübü’nden Zeynep Nur Eski 48kg’da, Hüseyin Talha Eski 67 kg’da ve Alperen Demir 71 kg’da birinci olarak altın madalya, Murathan Gedik 75’kg’da ikincilik elde ederek gümüş madalya, Mustafa Lütfullah Semerci ise 45 kg’da üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
Bu neticenin ardından 11 sporcumuz Türkiye Şampiyonası’nda katılma hakkı elde etti.  (Ercan ÇATAL)

Editör: Ercan Çatal