Düzenlenen program önceki dönemlerin Bakanlarından Murat Başesgioğlu, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, MHP İl Başkanı Emre Şahin başta olmak üzere partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Proje Tanıtım Toplantısı’nda açılış konuşmasını Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Emre Şahin gerçekleştirdi.

“İşinizin de gücünüzün de Kastamonu olmadığını gayet iyi biliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim"

Şahin Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk Siyaset hayatında var olduğu günden bugüne kadar Devlet Ebed Müddet, Millet Ebed Müddet Ülküsü ve İla-i Kelimetullah davasının yılmaz ve yıkılmaz kalesi olduğunu ifade ederek; “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin ifade ettiği üzere "Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve Ben" anlayışı ile hizmet etmekteyiz. 31 Mart 2024 seçim startını verdiğimiz günden bugüne dek gerek merkez ilçe, gerek yetki alanımızda bulunan 19 ilçe teşkilatlarımız ile çalışmalarımız gece-gündüz demeden devam etmektedir. Tüm Gayemiz Milliyetçi Hareket Partisinin başarısı üzerinedir.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde başta Cumhur İttifakı ortaklarımıza ve tüm siyasi partilere başarılar diliyorum. Ancak şunu da ifade etmek istiyorum; "İşimiz Gücümüz Kastamonu” diyenlere sesleniyorum, biz sizin işinizin de gücünüzün de Kastamonu olmadığını gayet iyi biliyoruz, kıymetli hemşerilerimiz sizin sahte gülücüklerinize kanmayacak ve sizi evliyalar ve şehitler diyarı Kastamonu’muzda yuvalandırmayacaktır.

“Cumhur İttifakının en büyük bileşeni Milliyetçi Hareket Partisi’dir”

“Bazı ilçelerimizde bir söylem yayılıyor, vatandaşlarımıza İktidar gücü olmazsa belediyeler hizmet veremez diye üst düzey yetkililer vatandaşlarımıza ifade ediyorlarmış. Buradan tekrar sesleniyorum, Cumhur İttifakının en büyük bileşeni Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu söylemi yayanlar, 2019 tarihinden beri deprem, sel, pandemi gibi tüm olumsuzluklara rağmen birçok belediyenin 2 dönemde bile yapamayacağı yatırımları hemşerilerimize ve ilçelerimize kazandıran "üretken belediyecilik vizyonu ile hizmet eden Kastamonu belediyemize baksınlar, Tosya Belediyemize Baksınlar, Taşköprü belediyemize baksınlar İhsangazi, Seydiler, Çatalzeytin ve Ağlı belediyelerimize baksınlar, baksınlar ki belediyeciliğin kimin işi olduğunu görsünler.

Öte yandan; Buradan, bu salondan sizlere Kastamonu İl Başkanı olarak söz veriyorum mevcut belediyelerimizin üstüne çok sayıda belediyemizi ekleyip üretken belediyecilik anlayışımızla bizleri hasretle bekleyen ilçelerimize de Milliyetçi Hareket Partisi olarak hizmet edeceğimizin sözünü vermek istiyorum. "Vazgeçilmez Yeminle" Türk milletine hizmet yolundaki 55 yıllık siyasi mücadelesinin her aşamasını mukaddes bilen, milletimizin her bir mensubunu önemli ve değerli gören, "Lider Ülke Türkiye" ülküsüyle durmaksızın ilerleyen, ülkesi ve milleti için çalışma azmini nimet, çabayı ise ibadet telakki eden Milliyetçi Hareket Partisi olarak; Cumhuriyet'imizin 100. yılında tarihin ve talihin üzerimize yüklediği inkâr edilemez sorumluluğu yerine getirmek yegâne arzumuzdur.  Milliyetçi Hareket Partisi "Türk ve Türkiye Yüzyılının" arifesinde; milli ve manevi değerler ekseninde şekillenen belediyecilik anlayışını; 3 ana tema, 9 İlke ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına ithafen 100 madde halinde Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatları doğrultusunda hazırlanmıştır.

3 ana temamız, 1-Yeni Tehditler ve Türkiye'nin Bekası konusudur 2- Üretken Belediyecilik Vizyonumuzdur. 3- Afet ve Krizlere Hazırlıklı, Çevre Dostu Güçlü Şehirler"dir.

9 ilkemiz ise; 1-Üretken Belediyecilik ve Yerel Ekonomi 2-Üretken Belediyecilik ve Dirençli Şehirler 3-Üretken Belediyecilik ve Kadın, Aile, Çocuk 4-Üretken Belediyecilik ve Emekliler/Yaşlılar 5-Üretken Belediyecilik ve Altyapı, Ulaşım, Çevre, Enerji 6-Üretken Belediyecilik ve Akıllı Dijital Şehirler 7-Üretken Belediyecilik ve Güvenli, Yaşanabilir Şehirler 8-Üretken Belediyecilik ve Sosyal Destekler 9-Üretken Belediyecilik ve Katılım. Tüm çalışmalarımız bu ilkeler doğrultusundadır.

İstiklalden İstikbale teması ile sizlerin beğenisine sunduğumuz projelerimizde emeği geçen birbirinden değerli belediye meclis üyelerimize, proje ekibimize gece gündüz çalışan kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

17 Mart Pazar günü saat: 10.00’da Ankara Kapalı Spor Salonu’nda 14. olağan büyük kurultayımızı yapacağız.

Bu kutlu hedefe yılmadan, yorulmadan hizmet etmek azim ve kararlılığı kıymetli hemşerilerimize en büyük sözümüzdür. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin ifade buyurdukları üzere; Ayırmadan, ayrışmadan, çalışacağız. Birliğin gücüyle, herkes için, herkese göre belediye diyeceğiz. Ne yaparsak birlikte yapacağız, başarımızı hep birliğin gücüyle sağlayacağız. Toplantımıza katılımları ile bizleri şereflendiren değerli Bakanımız Sayın Murat Başesgioğlu başta olmak üzere tüm katılımcılarımıza emeği ve katkısı geçenlere de teşekkürlerimi sunuyorum.

Konuşmalarıma son verirken sizleri Necip Fazıl’ın şu 4’lü ile sözlerime son vermek istiyorum, Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!..”

Editör: Ercan Çatal