Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Erdoğan, deprem bölgesinde teslim edilen afet konutu sayısının 76 bini aştığını ve İstanbul'da 14 kilometrelik Arnavutköy-İstanbul Havalimanı yeni metro hattının hizmete açıldığını belirtti. Bu sayede İstanbul'un toplam raylı sistem ağının uzunluğunun 362 kilometreye çıkarıldığını dile getiren Erdoğan, İstanbul'un trafik sorununun azalacağına inandığını ifade etti.

Kastamonu'da 3 Mart Devrim Yasaları anlatıldı Kastamonu'da 3 Mart Devrim Yasaları anlatıldı

Ayrıca Mamak'ta gerçekleştirilen toplu açılış töreninde Mamak Belediyesi ve bakanlıkların ilçeye kazandırdığı 62 kalem eserin hizmete açıldığını aktaran Erdoğan, bu yatırımların ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, şoför esnafıyla olan özel bağını vurgulayarak, onlarla dertleştiğini, fikir alışverişinde bulunduğunu ve Türkiye'nin nabzını tutarken şoför esnafının fikirlerinden istifade ettiğini belirtti. Şoför esnafının milletin aynası olduğunu vurgulayan Erdoğan, onların ülke, millet ve şehre yaptığı hizmetlerin önemine dikkat çekti.

KAMU ÇALIŞANLARINA 9 GÜN BAYRAM TATİLİ

Kamu çalışanlarımızın 10 Nisan'da başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki 1,5 günlük idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Salı günkü yarım günü ve pazartesi gününü bayram tatiline ekleyerek kamu çalışanlarımıza 9 günlük rahatça değerlendirebilecekleri bir vakit verdik.
 

İşte, Ramazan Bayramı tarihleri;

Arefe Günü: 9 Nisan 2024 Salı
1. Gün: 10 Nisan 2024 Çarşamba
2. Gün: 11 Nisan 2024 Perşembe
3. Gün: 12 Nisan 2024 Cuma


2024 RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı tatili 2024 yılında nisan ara tatil ile birleşiyor. 5 Nisan cuma gününün ardından bir haftalık ara tatil başlıyor ve okullar 15 Nisan Pazartesi günü yeniden başlıyor. Bu durumda öğrenciler ve öğretmenler nisan tatili ile birleşen Ramazan Bayramı tatili'ni 9 gün yapmış olacaklar.

Editör: Serkan Kebecioğlu