Milli boksörler, son kota için ringe çıkacak! Milli boksörler, son kota için ringe çıkacak!

Buna göre grubu 3’üncü sırada bitirmeyi garantileyen Iğdır Futbol Kulübü 6’ncı sırada yer alan İskenderunspor ile eşleşirken Menemenspor ise 24 Erzincanspor ile eşleşti.

TFF 2. Lig'de 1. tur müsabakaları 9 Mayıs Perşembe günü başlayacak. İkinci turun ilk maçları 13 Mayıs Pazartesi, rövanşları da 17 Mayıs Cuma günü yapılacak. Üçüncü turda ise 22 Mayıs Çarşamba günü ilk maçlar, 27 Mayıs Pazartesi ise ikinci maçlar oynanacak. Ligde final müsabakası ise 2 Haziran Pazar günü yapılacak.

GMG Kastamonuspor’un matematiksel şampiyonluk şansı sona ermiş değil. Amedspor tarafından şampiyonluk kutlamalarına başlanırken, en yakın takipçisi olan GMG Kastamonuspor’un şampiyonluk şansı ise az bir ihtimal olsa bile devam ediyor.

GMG Kastamonuspor nasıl şampiyon olur?

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta sezonun son maçları bu hafta oynanacak. Amedspor evinde Memenmenspor’u konuk ederken, GMG Kastamonuspor deplasmanda Arnavutköyspor’a konuk olacak. Play-Off için ligi 4’cü sırada bitirmek isteyen Menemenspor, Amedspor deplasmanına galibiyet için çıkacak. Menemenspor’un galibiyeti durumunda gözler İstanbul’da olacak. Arnavutköyspor karşısında GMG Kastamonusporun galip gelmesiyle puanlar eşit olacak ve gol averajlarına bakılacak. Amedspor şu an 10 gol averaj üstünlüğünü elinde bulunduruyor. GMG Kastamonuspor şampiyon olması için Amedspor’un yenilmesinin ardından Arnavutköyspor maçında averajı kapatacak goller bulması gerekiyor.

Editör: Ercan Çatal