Programda Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen ve Şube Müdürü Gülseren Anbarcı ve Okul Müdürleri ve öğretmenler de yer aldı. 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında düzenlenen Liseli Şefler Yarışıyor Yemek Yarışması'na 6 ilçeden 38 özel öğrenci katıldı. Kastamonu yöresel lezzetleri ve Türk mutfağı farkındalığının oluşturulmasına yönelik olarak il genelinde ilk kez lise düzeyindeki okullar arasında düzenlenen yemek yarışmasında yarı final müsabakaları 3-11 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Eleme yarışmalarında gruplarını ilk sırada tamamlayan 7 takımın yer aldığı yarı finalde 4 takım finale yükseldi.

Özel öğrencilerin madalyaları Müdür Gümüş'ten5

MEB'in okullarda sınavlara yeni uygulaması başlıyor MEB'in okullarda sınavlara yeni uygulaması başlıyor

Hüseyin Üster Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndan Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Mehmet Aksoy eşliğinde Haticenur Uğurlu, Emrullah Özkan, Hasan Efe Sarıcı ve Özlem Gürkan;İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulundan Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenleri Yeşim Aksoy ve Deniz Konyalı eşliğinde Sinem Butur, Ömer El Hıdır, Eren Kebabçı, Müzeyyen  Kömleksiz öğrencilerin katılımları için madalya aldılar. Aynı zamanda okulların öğrencileri ve gastronomi öğrencilerinin kendi aralarında düzenledikleri yarışmalarda jüri olarak tadım yaptılar.

Özel öğrencilerin madalyaları Müdür Gümüş'ten1

"2023 Liseli Şefler Yarışıyor" yarışmasına katılan Hüseyin Üster Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İhsan Ozanoğlu Özel eğitim Meslek Okulu öğrencilerine katılım belgeleri ve madalyaları İl Müdürü Hasan Gümüş tarafından verildi. 

Programda konuşan İl Müdürü Gümüş, "Özel öğrencilerimizin gösterdiği olağanüstü çaba ve kararlılıkla katkı sağladığı bir ortamda olmak bizim için çok kıymetli. Her bir özel öğrencimizin kendine özgü bir ışığı var ve bugün yemek yarışmasında bunu bir kez daha görmek beni son derece mutlu etti. Özel öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Ercan Çatal